Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Műszaki képzési területen...

Műszaki képzési területen belül tényleg csak a gépész- és villamosmérnöki szakok adnak értékes diplomát?

Figyelt kérdés
Jövőbeni elhelyezkedés és fizetés tekintetében Magyarországi viszonylatban.

2023. febr. 8. 23:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Mechatronika
2023. febr. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Gépészmérnök kevésbé, régen menő volt manapság nem, főleg vidéken szánalmas bérek vannak német multiknál.


IT, Villamosmérnök, mechatronikai mérnök a csúcs fizuban

2023. febr. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden "ismertebb" mérnök diploma (gépész, villosmérnök, vegyészmérnök, építőmérnök, mechatronika, mérnökinfo, ...) értékes, de villamosmérnök és IT-val nagyon magas bért tudsz elérni, de a többivel is bőven átlag felettit el tudsz érni.
2023. febr. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Attól mert a gépészt lehúzzák, még az egyik legértékesebb mérnöki szak marad, minden erre épül. Hiába tud valaki programozni ha a gyártástechnológiához, anyagismerethez nem ért. Ameddig lesz forgácsolás, fúrás, marás, gyártás, addig kell a gépészmérnök is, természetesen az összes többi mérnöki szakkal együtt, mindegyik egyformán fontos
2023. febr. 9. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A mechatronika nem a gépészet egyik szakirányából alakult ki? Ez a szak önmagában ér valamit?
2023. febr. 9. 12:17
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A mechatronika az kb villany-gépész, leegyszerűsítve olyan gépészmérnök aki több elektronikát és programozást tanul mint a többiek. Természetesen piacképes az is, de mind a két terület olyan nagy, és a hagyományos villany vagy gépész képzés alatt is amúgy is csak egy szűkebb területre specializálódnál, hogy szerintem jobban megéri ezek egyikére menni.
2023. febr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én olyat is hallottam hogy a mechatronika kb büfészak. Akkor ez nem igaz?
2023. febr. 9. 15:30
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egész biztosan nem.

Melyik terület érdekel jobban? Megsúgom, ezek közül a villamosmérnöki a legjövedelmezőbb, de a mérnökinfó még annál is jobb ilyen szempontból. Viszont ha a pénz a legfontosabb, ne adj Isten az egyetlen motivációs erő, akkor nem feltétlenül javasolnám ezeket a szakokat. Tehát milyen területen képzelnéd el magadat szívesen néhány év múlva?

2023. febr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A villamosmérnöki tetszene, viszont elnézve a tantervet brutál nehéz szak lehet. Mérnökinfó szintén, na meg oda hardcore matektudás kell. A mecha kérdéses (megoszlanak a vélemények), gépész meg ilyen alap mérnöki szak, sokféle pozíció betölthető vele. Nem a pénz motivál, hanem hogy később stabil munkahelyet találjak. Egyébként elsősorban tervezéssel szeretnék foglalkozni.
2023. febr. 9. 16:45
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyébként teljesíthető a villany is. Tényleg munkás, de nem tudom mennyivel lehet nehezebb a gépésznél, vagy más mainstream mérnöki szakoknál, azért olyan hatalmas különbség nem lehet. Absztraktabb, az biztos, de minden hasonló szakon megvannak a szóró tárgyak. Szerintem az érdeklődés többet nyom a latba olyan szempontból, hogy melyiket veszi be legkönnyebben a gyomrod.
2023. febr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!