Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nehezen tudok...

Mit tegyek, ha nehezen tudok fogalmazni?

Figyelt kérdés
Én külföldi vagyok és most írom meg a szakdolgozatom. Nem itt születtem, ezért mindig is nehézséget okozott a fogalmazás/esszéírás magyarul. Számtalanszor talált hibát a tanár, illetve sokszor olyan kifejezést írtam, ami nem “magyaros” (de persze én nem tudtam). Szeretném kérdezni, hogy van-e olyan hely, ahol segítenek magyarosítani a szöveget vagy esetleg tudtok-e ajánlani valakit, aki átnézne a dolgozatom és segítene átírni/magyarosítani? Annak is örülnék, ha személyesen tudnék vele találkozni, és együtt átfogalmazni. Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

2023. febr. 20. 11:13
 1/6 anonim válasza:
100%
Sajnos én nem tudok segíteni, de ezt a szöveget eléggé magyarosan írtad le :) egy magyar ember sem írhatná szebben
2023. febr. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy könnyebb próbáld a saját nyelveden megírni, aztán lefordítod magyarra. Vagy használd azt a módszert, amit a kérdés kiírásához használtál, mert én nem látok egy helyesírási hibát sem, ez működne szakdolgozatnál is :)
2023. febr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hidd el, szebben írsz magyarul, mind a biomagyarok jelentős része. A kérdésedre válaszolva az lenne a legegyszerűbb, ha a témavezetőd vagy egy magyar anyanyelvű ismerősöd átnézné a szakdolgozatot, de ha erre nincs lehetőség, vannak erre szakosodott profik is.

Pl. [link]

[link]

[link]

2023. febr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdemes esetleg középiskolai magyar nyelv és irodalom tanárral leülni.
2023. febr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben:) Köszönöm a segítséget!
2023. febr. 21. 10:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Konzulenst kérném meg átnézésre, vagy magántanárt fogadnék ha van rá pénz, aki átolvassa és átjavítgatja neked. Igazából bárki aki magyar biztos tud segíteni ha csak megfogalmazási hibákról van szó. Egy barát, ismerős.
2023. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!