Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1 délután alatt meg lehet...

1 délután alatt meg lehet csinálni és tanulni egy ppt-t?

Figyelt kérdés
Németre kell egy országról csinálni. kb 8-10 percet kell beszélni. És szerintetek hány diás legyen?
2023. márc. 5. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem kb 12 diát csinálj és igen, meg lehet írni. Volt, hogy egy nap alatt egy 10 diás ppt-t csináltam, de én este 7kor fogtam bele:) szóval ha elkezded időben, minden oké lesz
2023. márc. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Azért nem olyan nehéz ilyen témáról előadni, sőt. Igazából attól függ, hogy mennyi időbe telik felkészülni, hogy mennyire megy neked a német. Szóval hogy kapásból tudsz beszélni németül, vagy csak úgy megy, ha rendesen begyakorlod a mondatokat. A diaszámra meg nem lehet mit mondani. Mármint, ha akarsz bele sok képet rakni, akkor nyilván lehet 30 diás is. De a lényegre elég lehet 4-5 dia is, hiszen a diákra csak kulcsszavakat írsz, nem írsz rá olyan sok szöveget, nem kell olyan sok dia. Attól is függ, hány témát akarsz érinteni. Pl. ha a földrajzáról beszélsz az adott országnak, akkor az 1 dia. Ha a népességről beszélsz, nyelvi megoszlásról, akkor az még egy dia. Amúgy én általában a ppt-ket kb. ilyen 10 diásra szoktam, de nyilván maga a diaszám az csak egy dolog, nem az dönti el, hogy jó vagy rossz az előadás.
2023. márc. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy PPT-t simán össze lehet rakni, de megtanulni... attól függ, mennyire megy a német és a szövegtanulás, hogy 8 percnyi szöveget németül megtanulj.
2023. márc. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én egyébként minimum egy tizet csinálnék, de ha tele rakod képekkel lehet 12 is.
2023. márc. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!