Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, aki elvégzi az...

Mit gondoltok, aki elvégzi az orvosi egyetemet, az zseni?

Figyelt kérdés
Én nagyon szívesen tanultam volna orvosnak de egyszerűen nem lennék képes annyi tananyag meg tanulására, ráadásul gondolom nem egyszerű. Ahhoz, hogy valaki elvégezze az orvosi egyetemet, jól gondolom hogy kiemelkedő képességekkel rendelkezik? Esetleg tudtok ellenpéldát?

2023. márc. 10. 17:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Szorgalmas, kitartó tanulással, megfelelő tudással és rátermettséggel, elhivatottsággal kiválóan el lehet végezni.
2023. márc. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
86%

Átlag 120-124-es IQ-val simán el lehet végezni.

Nem kell zseninek lenni, hiszen kész anyagot kell feldolgozni.


A zsenik azok, akik a meglévő ismereteket és tapasztalataikat (igazolhatóan) képesek ötvözni, továbbgondolni, új rendszerbe helyezni.

2023. márc. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem, ez nem így működik. Az orvosi szak nehézsége elsősorban az anyag mennyiségében, és nem a minőségében rejlik. Természetesen egyik szakmához sem árt, ha valaki okos, de az orvosi diploma megszerzéséhez elsősorban kitartásra, következetességre, és jó memorizáló képességre van szükség. Átlagos intelligencia elég hozzá. Az, hogy a ponthatárok hagyományosan magasak, nem jelenti azt, hogy csak "kiemelkedő képességű" emberek kerülnek be, hiszen nincs 100%-os korreláció a jelentkező pontszáma és intelligenciája között. Ne keverjük ide a "zseni" kifejezést, mert az teljesen mást jelent.
2023. márc. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Nekem ikerlányaim vannak, kb azonos képességekkel és érdeklődéssel. A mat-fiz tanárszakosnak nehezebb volt abszolválni az egyetemet, mint az orvosira járónsk.
2023. márc. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

Én nem gondolom, ezt általában ők gondolják magukról.

Tény, hogy az egyetem alatt nincs életük és rengeteget tanulnak, de aztán sokan elfelejtenek szakirodalmat olvasni és ezer éves elavult nézeteket tolnak a betegeknek. Továbbképzéseken meg betolják a zsúr szendvicset pogival, aztán alszanak egy sort az előadások alatt. Sok ilyet láttam anno.

Az alkoholizmusról, szerhasználatról (amit sokszor már az egyetemen ajánlanak nekik a felsőbb évesek) már ne is beszéljünk.

Szóval nem zsenik, inkább sikerorientáltak és megfelelés kényszeresek, főleg, ha már a nagyapjuk is orvos volt...

2023. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell zseninek lenni ahhoz. Ha átlagos képességű vagy és eléggé szorgalmas akkor elvégezhető az orvosi. Ha tényleg orvos akarsz lenni, más szakmát el se tudnál képzelni és oda teszed magadat akkor el fogod végezni.
2023. márc. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%

Egy mezei orvos és egy zseni között hatalmas különbség van.


Ezt onnan tudom hogy én az utóbbi kategóriába tartozom PhD termonukleáris fizikus végzettséggel és oktatok orvosokat biofizikából. A többség olyan gyenge képességű az orvosok közül hogy azon gondolkozom inkább kitanulom a sebészet rejtelmeit ha életmentő műtétet kell végrehajtani magamon akkor biztos kezekben legyek ne holmi tehetségtelen, alacsony tudású orvoson múljon az életem mert az orvostanhallgatók 95%-ra egy farakás őrzését nem bíznám rá, nemhogy mütétek lebonyolítását vagy betegségek meghatározását.

2023. márc. 11. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Orvos vagyok, az átlagosnál intelligensebb vagyok, de nem vagyok zseni.

Az egyetemhez egyébként inkább segg kell, mint magas intelligencia.

2023. márc. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ mi számít zseninek. Személy szerint úgy gondolom az én évfolyamomon 5-10 olyasmi van a 300 emberből. Kb 95% átlagnál valamennyivel okosabb vagy átlagos. Butával még nem találkoztam.


Egyébként a kettesnek írnám, hogy a 124 es IQ, az átlag feletti (az átlag definíció szerint kereken 100, ettől való +-15 pontal való eltérés számít még “átlagosnak”)

2023. márc. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
#7 melyik egyetemen oktatsz biofizikát? Lol
2023. márc. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!