Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy írjak meg 90%felett...

Hogy írjak meg 90%felett matek emelt érettségit?

Figyelt kérdés
Még csak 9.es vagyok, mit kéne gyakorolnom?

2023. márc. 12. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit tanítanak.

1. Tanuld meg jól az elméletet!

2. Értsd meg és tanuld meg az órai feladatokat és megoldásukat!

3. Oldd meg és tanuld meg a házi feladatokat!

4. A hét végén ismételd át a heti anyagot!

5. Félév végén szánj időt a félévi anyag ismétlésére!

2023. márc. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Keresd meg a korábbi emelt szintű matematika érettségi feladatsorokat, és gyakorolj azokon. Valahol ezek elérhetők hivatalosan.
2023. márc. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Baluba ***** válasza:
100%

Én azt javasolnám, hogy próbálj meg lehetőleg minden feladatra második megoldást adni (vagy akár harmadikat is), ami alapvetően eltérő, mint az első.

Ez 3 dolog miatt hasznos: egyrészt fejleszti a matematikai kreativitásodat, másrészt pedig "elveszi" az előnyt, hogy előre tudod, hogy mit akar gyakoroltatni a feladat, harmadrészt pedig élesen tartja a régebben tanultakat, hiszen mindig készen kell állnod használni őket.

2023. márc. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom matekból van-e ilyen oldal, de nekem emelt kémián az segített a legjobban, hogy össze volt gyűjtve témakörönként is az összes korábbi érettségi feladat. Így amikor végigértem egy témán, akkor meg tudtam csinálni a hozzá tartozó érettségi számolásokat is. Ez azért nagyon fontos, mert az érettségin akkor tudsz jó eredményt elérni, ha kigyakorlod az előforduló feladattípusokat, ugyanis ezek 90%-ban ismétlődnek és csak nagyon ritkán van olyan feladat, aminek a megoldásához egy teljesen új megközelítést kell alkalmazni, illetve hozzászoksz az érettségi feladatok nyelvezetéhez és egy idő után már tudat alatt is érezni fogod a feladat szövegéből, hogy milyen összefüggésekre kíváncsiak a készítők az adott feladatban.

Ez a módszer emelt matekon is jól alkalmazható, csak ha nincsenek kigyűjtve a feladatok témakörönként, akkor azzal először el kell töltened egy kis időt, de hidd el megéri és te még bőven időben vagy.

2023. márc. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 NTBS ***** válasza:
Tanulj és gyakorolj sokat.
2023. márc. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!