Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmát végeztem, jövőre...

Szakmát végeztem, jövőre érettségizek középszinten. Akkor leszek 20 éves. Ezután, ha úgy döntenék , hogy elmennék valamilyen egyetemre(persze amennyiben érdekelne valami) az nem lenne későn?

Figyelt kérdés

2023. márc. 14. 17:58
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem semmi..
2023. márc. 14. 20:24
 12/17 anonim ***** válasza:

"Amúgy ti, hogy találtatok rá arra, hogy valami érdekel? Csak úgy beugrott, vagy esetleg eljártatok nyíltnapokra?"

Igazából érdeklődés és megélhetés alapján leszűkítettem két dologra. Végül azt választottam, amiben több lehetőség volt, és egyelőre nem bántam meg (tavaly diplomáztam, már dolgozok). Nyíltnapon soha nem voltam, az egyes egyetemek között pedig "hírnév" és vélemények alapján döntöttem.

"Kapcsolatok nélkül, hogy rendszezkedsz be?"

Én is vidékről (értsd 150+ km-ről) mentem Pestre, de azért azt nem mondanám, hogy nem voltak kapcsolataim. Sok osztálytársam ment Pestre egyetemre, végül albérletem is így lett, mert kollégiumba nem vettek fel. Szóval a koli legtöbbeknek az "A terv", ha ez nem jön be, akkor marad az albi. De azért tényleg meg lehet oldani a lakhatást, rengeteg albis csoport van pl. Facebookon.

Az egyetemen meg mindenki úgy barátkozik, ahogy akar, szóval ilyen szempontból abszolút rád van hagyva, hogy hogyan illeszkedsz be. Ha nem akarsz barátkozni, akkor békén fognak hagyni, ha meg igen, akkor meg jó eséllyel úgyis megtalálod a neked való társaságot.

"Van ösztöndíj?"

Van, de az jó tanulmányi eredményért jár 1-2 befejezett félév után (bár van szociális meg fene tudja milyen ösztöndíj is, de én személy szerint azokról nem tudok semmit). Ne gondolj nagy összegekre, mert a legtöbb helyen ez nem jelent sokat, bár eléggé egyetemfüggő. Nekem a max. havi 25 ezer körül volt, de ez kitűnő átlagért és kicsivel átlag feletti teljesített kreditért járt. Inkább 12-20 között volt az átlag nálunk. De hallottam már 10-40 ezer között sokféle összeget más egyetemekről.

2023. márc. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tartalmas választ.

Szóval nem olyan sok az ösztöndíj. De akkor pl. előre félretett pénz nélkül, hogyan boldogul az ember egyedül?

2023. márc. 14. 21:06
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülei nem tudják támogatni, akkor elmegy dolgozni az egyetem mellett, vagy szabad felhasználású diákhitelt vesz fel.
2023. márc. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

"De akkor pl. előre félretett pénz nélkül, hogyan boldogul az ember egyedül?"

Nekem a szülői segítség és a diákhitel keveréke volt a válasz. Meg persze dolgozni is lehet, ha időben/energiában belefér.

2023. márc. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen kezdtem történelem-földrajz tanári szakon, de 2. évben otthagytam a fenébe, 1 évet kihagytam, csináltam egy emelt fizikát, újból dolgoztam, majd jelentkezem járműmérnökire, 26 évesen, amit el is végeztem, igaz, egy év csúszással, 30 évesen. Nem érzem magam elkésve, s nem szégyellem azt se, hogy így alakul. Boldog vagyok, ez a lényeg. Te is éld az életet, boldogan.
2023. márc. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Jó ilyeneket olvasni.
2023. márc. 15. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!