Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes készülnöm matekra úgy...

Érdemes készülnöm matekra úgy hogy eddig nem készültem és most 5-öst szeretnék? (érettségi)

Figyelt kérdés

2-es voltam matekból, 12-es vagyok és kb 2 hónap és érettségi.

Statisztika, valószínűség, százalék számítás meg ilyesmi könnyebb feladatokat tudok megoldani. Ezzel meg is van a kettesem matekból, na de most ha én ötöst szeretnék akkor már késő neki állni?

Szerintetek menne ?


2023. márc. 16. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Késő
2023. márc. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos azt kell mondanom, hogy igen, késő. Persze lehet, hogy ha szerencsésen készülsz, és pont olyan feladatok lesznek, amilyeneket vettél, akkor meglehet az 5-ös, de erre tényleg kevés az esély. Pláne, hogyha egyedül készülsz.
2023. márc. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor mennyitől nem lett volna késő?
2023. márc. 16. 21:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Abba gondolj bele, hogy 2 hónap alatt akarod elsajátítani 12 év anyagát (de ha csak az utolsó 4-et nézzük, akkor is ellened szólnak az arányok).


Szerintem ha az utolsó év kezdetén elkezdted volna, és komolyan is vetted volna az intenzív készülést, nem lett volna késő, persze feltéve hozzá, hogy mindent meg is értenél. Mert van, aki ha a 9. osztálytól kezdte volna a készülést, még az is kevés lenne.


De még egyszer mondon; nem esélytelen az 5-ös érettségi, megpróbálni megéri.

2023. márc. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Legfeljebb ősszel, tavasszal újból írod. Egy év nem a világvége.
2023. márc. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most már valószínűleg az ötös nem lesz meg, ahhoz azért minden témában (legalább nagyjából) otthon kell lenni, mert nem veszíthetsz el egész feladatnyi pontokat. De egy hármas-négyes szintre még simán felhozhatod magad.

Persze attól is függ, hogy miért voltál eddig kettes. Becsületesen készültél, de úgy se értetted az anyagot, vagy (már bocsi, de) sz@rtál bele, nem foglalkoztál vele és "csak" ezért lettek rossz jegyeid? Ez nagyon fontos kérdés, ugyanis ha az utóbbi eset áll fenn és a hátralévő időt nagyon megtolod, akkor rengeteget tudsz fejlődni, akkor még az ötös sem teljesen kizárt. Ellenben ha alapból gyengébbek a matekos képességeid és folyamatos készülés mellett voltál kettes, akkor csodát ne várj ettől a két hónaptól se. Valakinek egyszerűen nem megy a matek, hiába erőlteti, de ez egyáltalán nem baj, ezer más dolog van, amihez jobb érzéked van, csak lehet, hogy még te magad sem tudod melyik az a terület.


Szerintem is legalább szeptember körül kellett volna nekiállni ahhoz, hogy egy stabil ötös szintet elérj. Nekünk gimiben 3 évig egy borzalmas tanárunk volt, akkor rúgták ki, mikor a 12-et kezdtük, ezért szeptemberben új tanárt kaptunk. Hát szegénynek nem volt könnyű dolga, kb a 10. osztályos anyag felénél jártunk 12. elején, de a leadott anyagok felét nem is értettük, tehát kvázi kezdhette az elejéről a gimis anyagot. Hogy behozzuk a lemaradást, rengeteg plusz matekunk volt, kb olyan óraszámban tanultuk utolsó éven, mint a faktosok. Itthon is éjjel-nappal matekot gyakoroltam, mert abból is kellett a jó százalék a kinézett egyetemhez, de megérte, mert végül 90% feletti eredményt sikerült elérnem.


Most már szerintem annak van a legnagyobb értelme, hogy érettségi feladatokat gyakorolsz, de úgy, hogy ami nem megy, azt megpróbálod megérteni a megoldókulcs levezetése alapján, vagy keresel videókat, ahol korábbi érettségi feladatokon keresztül magyarázzák el a típusfeladatokat.

Illetve matek érettségin két hű társad van, akik segítenek a vizsgán is. Az egyik a függvénytábla. Szerintem a sárga közép matekra bőven elég és sokkal érthetőbb, mint a fehér, de akár mindkettőt beviheted magaddal érettségire. A lényeg, hogy használd őket a gyakorlásoknál, mert tényleg baromi nagy segítség, de csak akkor ha tudod használni és sajnos ezt sok középiskolában nem tanítják meg. A másik, és talán még fontosabb, az a számológép. Erre érdemes beruházni, vagy legalább kölcsönkérni erre a 2 hónapra, mert nagyon megkönnyíti az életedet ha van egy jó géped, aminek a funkcióit ismered. Youtube-on rengeteg videót találsz, ahol elmagyarázzák, hogy a számológép melyik funkcióját tudod használni a különböző feladattípusoknál. De ennek is csak úgy van értelme, ha most gyorsan beszerzed, mert ki kell gyakorolnod a használatát, hogy ne a vizsgán kelljen keresgélned, melyik gomb mire való.

Szóval gyakorolj minél többet és használd okosan a függvénytáblát, számológépet.

2023. márc. 17. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez csak pár csatorna, amiket most gyorsan megtaláltam, ennél biztos jóval többet is találsz, ha rákeresel. Az első kettő igazából a számológép használatra megy rá, a többi meg a feladatok megoldására koncentrál. Persze már nem biztos, hogy lesz időd mindet végignézni, azért küldtem többet, hogy tudj válogatni. Én pl a matekinget szerettem, de valaki inkább a rapidmatekot preferálja, úgyhogy szerintem nézz bele mindegyiknek egy-két videójába és amelyik a legszimpatikusabb, utána azt nézegesd.

https://www.youtube.com/@janoskovacs1844/videos

https://www.youtube.com/@GodorMarton

https://www.youtube.com/@matekinghu

https://www.youtube.com/@rapidmatek/featured

https://www.youtube.com/@mate-kos5073/videos

2023. márc. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!