Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a középiskolai...

Mit gondoltok a középiskolai tananyagról?

Figyelt kérdés

Idén Szeptembertől folytatom a megszakadt gimnáziumi tanulmányokat, ezért már készülök rá. Olvasom a tankönyveket, főleg a NAT 2020-as tankönyvek kötik le a figyelmemet.

Azt kell mondjam, hogy jók ezek a tankönyvek, nagyon érdekes dolgok vannak benne.


Mi a véleményetek?


2023. ápr. 16. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Melyik tantárgy?

Felnőttként az ember rájön, hogy az alapműveltség fontos, és sokkal szélesebb az érdeklődési köre. Egy 14-15 éves gyerek meg csak azt látja benne, hogy ez kötelező, és unalmas. Tombolnak a hormonjai, és a tanulás az, amivel legutoljára foglalkozni akar.

2023. ápr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a gond nem a NAT 2020-as könyvekkel van hanem a könyv családdal.


Általános suliba az összes könyvem mozaikos volt (1-2 kivétel volt, pl angol könyv), azokat még elővettem. Gimibe már új rendszer volt és pocsékok voltak a könyvek (mozaikosat nem lehetett rendelni), egyszer se vettem őket elő (matek, fizika, kémia és angol könyvet pluszba kellett megvenni, mert nem lehetett azokat a könyveket rendelni amit a tanárok akartak). Ezeket úgy mondom, hogy végig kitűnő voltam gimiben, 80% feletti érettségi (két emelt is 80% feletti lett) és dicséretes mérnöki diplomám van.

2023. ápr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok: igaz, a ketteshez csatlakoznék. A mozaikos könyvek jók. De sajnos nem azt adják a suliban ingyen. A lányom törikönyve 9.-ben pl. rémes. Felfoghatatlan, kusza, érthetetlen.
2023. ápr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok, a kérdésem úgy általánosan vonatkozott a tananyagra, meg a NAT 2020-as könyvekre. Nem emelnék ki konkrétan egy tantárgyat sem.

Bár!

Ha mégis össze kellene hasonlítanom: találtam a családban egy régi, 9.-es irodalomtankönyvet. 2007-es. Ehhez képest a NAT 2020-as, 9-es irodalomtankönyv másabb: sokkal vékonyabb, kevesebb benne az információ, tehát a tananyag könnyebben elsajátítható.


A mozaikos tankönyvek jó. Vettem azokból is párat. Megvan a 9-10-es biológia mozaikos tankönyv is, amit a NAT 2020 alapján dolgoztak át, bár nekem elég nehéznek tűnik, de gondolom ez azért van, mert az általános iskolai biológia alap kellene a megértéséhez.

Hát, sok pótolnivalóm van!


A NAT 2020 tankönyvekben azonban az is jó, hogy nyomtatott formában baráti áron meg lehet őket venni.

Illetve elérhető egy online verzió is.

A 11. osztályos történelmet most innen olvasom: [link]

2023. ápr. 16. 11:08
 5/9 A kérdező kommentje:

"A lányom törikönyve 9.-ben pl. rémes. Felfoghatatlan, kusza, érthetetlen."


A NAT 2020-as 9.-es törikönyv nyomtatott verziója tényleg elég kusza. 😂

A sok ábra inkább zavar, a szöveg tördelése sem a legjobb.

De hozzá lehet szokni, csak kell egy olvasási technika.

2023. ápr. 16. 11:15
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Én szaktanárként (nem mondok tantárgyat) azt mondom, hogy ezen tankönyvek nem a legjobbak. A piacon vannak jobb tankönyvek is, de 2020-as NAT könyveinek használata ( [link] egy politikai akarat most.
2023. ápr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy miért van egységes tankönyvkínálat, általánosban nálunk volt olyan tárgy, amiből csak a rosszabb könyv jutott, hogy mindenki ki tudja fizetni, akinek nem járt ingyen tankönyv. Valami olyasmi az alapgondolat, hogy legyen olcsó, meg hogy ettől majd csökkennek a szakadékok az iskolák között.

Hogy milyen a NAT 2020 könyv, azt nem tudom. Nálunk végigzongorázták a KLIK-et és a NAT 2012-t, meg valamennyire nyomon követem a változásokat. Hát, bizalmatlan vagyok, de sajnos nem ismerem az új könyveket.


[link]


Szinte csak hasonló tartalmú cikkeket olvastam a témáról.

2023. ápr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy az a szándék, hogy olcsó legyen, inkább ezt a kiadót akarják favorizálni. Nem is értem, a Mozaik pl. hogy marad fent, egyik iskolában sem azt rendelik. Mi külön pénzért vettük meg a gyerekeknek, hogy abból tudjanak tanulni.

Én régen magyartanár voltam. A Mohácsy tankönyv legendásan pocsék volt, nem volt benne semmi rávezető kérdés, csak az elemzés. A regények, novellák elemzéséhez nem adott ötleteket, leginkább elmesélte, hogy miről szól, ami nem segített abban, hogy felkészüljenek a diákok az érettségin kért önálló novellaelemzésre.

Sok plusz munkát kellett beletenni a tanárnak, amire egyébként a legtöbb nem is volt hajlandó. A mi tanárunk pl. kiállt, elmondta mit kell tudni egy versről, egy órán akár 4-5 db-ot is. Aztán érettségin meg csak nézett a legtöbb diák, hogy ismeretlen vers önálló elemzése? Hogyan? A mostani könyvek jobbak, legalább vannak benne kérdések a művekről.

2023. ápr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért vékonyabbak a könyvek mert kevesebb anyagot kell tudni, régebben több anyagot kellett elsajátítani.


Amikből most tanítanak, azoknak egy előnye van, hogy olcsó. A mozaikos könyvek drágábbak, de jók. El kell dönteni, hogy a jó oktatási segédanyag a fontos vagy a pénz.

2023. ápr. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!