Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok, hogyan éltétek meg...

Orvosisok, hogyan éltétek meg a hatodévet/egyetem végét?

Figyelt kérdés

Ötödéves vagyok, és kétségbeesett. Úgy érzem örülnöm kellene, mert ennyire közel vagyok a célomhoz, tudom is, hogy milyen szakirányt választok, érdekel is stb. Viszont mindig is aktív egyetemi életet éltem, heti többször összeültem haverokkal iszogatni, minden bulin/közösségi eseményen ott voltam, gólyatáborokban instruktor voltam stb…Sajnos napi szinten szoktam alkoholt is fogyasztani. A barátaim nagy része harmadéves, ahogy a barátnőm is. Albérletben lakom, szüleimmel kb. csak karácsonykor találkozom már évek óta, és most nagyon elveszettnek érzem magam, megijesztett hirtelen, hogy “fel kell nőni”, vége ezeknek a “szétcsúszós” időknek. 27 éves vagyok, lassan családalapításon kellene gondolkozni, de a kapcsolatom is egyre bizonytalanabbnak érzem, főleg így, hogy ők egészen más életmódot fognak folytatni még egy jó ideig, mint én…és olyan igazi stabil baràti kapcsolatom sincsen, inkább rengeteg haver+érdekkapcsolatok.

Valóban ennyire megváltozik minden azzal, hogy végzett orvos leszek, vagy én látom most nagyon szélsőségesen, és ugyanúgy lehet azért szórakozni/élni? Bennetek is voltak ilyen érzések/magányosság/elveszettség?

27/f



2023. ápr. 18. 23:45
 1/2 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon meg fog változni az életed, ha lediplomáztál. Már az is nagyon sajnálatos, hogy eddig így éltél. A rezidens képzés alatt nem lesz időd max. arra, hogy pihenj otthon, nagyon húzós lesz. A haverok sem lesznek melletted, szétszóródik a társaság. Én eleve Németországban voltam a 6. évben és végzés után is ott maradtam,jól jártam vele.
2023. ápr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
46%
27 évesen 8 éve dolgoztam, mert a technikum után a szüleim nem tudtak volna még 5 évig eltartani, amíg az egyetem tart. 28 évesen magam kezdtem el az egyetemet, azon a területen amiben dolgoztam, közben lakást vettünk, gyermeket vállaltunk, de lediplomáztam, mérnök lettem. Nekem nem volt 6 év bulizgatás. Szóval inkább örülj, hogy megélted, mert ahogy elkezdesz dolgozni, minden ilyesminek vége.
2023. jún. 22. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!