Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen lenne ha az érettségin...

Milyen lenne ha az érettségin szigorítanának a ponthatárokon?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy 2013-ra a 2-es határát megemelték 20%-ról 25%-ra. Vagyis mindenki aki 2012 előttig érettségizett annak ha csak 20 pontja volt kapott bizonyítványt. De utána nem. Egyébként az igaz, hogy tervezik emelni még a ponthatárokat? Amúgy most 2023-ban még 25% a kettes ugye? De ha pl. már 30-tól lenne a kettes te aggódnál? Valamint mennyire lenne igazságos ha emelnének szerintetek?

2023. ápr. 30. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Aki nem tud elérni jelenleg 25%-ot, és később 30%-ot ott komoly problémák vannak. Sík hülye voltam matekból de majdnem 4-est írtam. Konkrétan függvénytáblázatból, szótárból és atlaszból ki lehet nézni a kettesre valót. 2019-ben érettségiztem. Egyetemről visszanézve olyan volt mint 1 szúnyogcsípés.
2023. ápr. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

„ha csak 20 pontja volt kapott bizonyítványt.”


Tegyük tisztába; nem 20 pont kellett, hanem 20%, ami az összpontszámra volt vonatkoztatva. A kötelező középszintű érettségik esetén egyedül a matek 100 pontos, ott igaz, hogy 20 pont = 20%, más esetben nem.


A emelték volna a 2-es alsó határát, arról már tudnál. Ami kevésbé szokott szóba kerülni, hogy a vizsgarészenként elérendő minimális határ a 12%, ez kell ahhoz, hogy a vizsgarészeid értékelhetőek legyenek (tehát mindkét esetben meg kell lennie a 12%-nak ahhoz, hogy osztályzatot kaphass, különben nem kapszt jegyet a tárgyra, még akkor sem, ha összesen meglenne a 25%).


Személy szerint én azt sem tartottam igazságosnak, amikor 25%-ra emelték, és ezt úgy mondom, hogy én egyik tárgyból sem a kettesért küzdöttem.

2023. ápr. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Őszinteség leszek, 50%-ra fel kellene emelni a kettes határát, mint bármelyik egyetemi vizsga esetében.
2023. ápr. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 Igen, rosszul írtam úgy értettem 20%-ra lehetett akkor még bizonyítványt kapni anno.
2023. ápr. 30. 12:19
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Előző válaszolókkal egyetértek, emelni kéne a ponthatárokon, mert ez így nem sokat ér.

Manapság nagyon kevés helyen kérnek érettségit, mert annyira lement az értéke, tulajdonképpen tényleg a nagyon buta is meg tudja szerezni.

Ha nem is 50%-ra kéne emelni, mint 3-as szerint, szerintem egy 40% azért lehetne a minimum. Ezesetben valahol azért érettségi az érettségi, mert valahol érett már annyira az ember, hogy tudja, ha van valami ilyesmi dolog akkor készül rá, lelkiismeretesen tanul, végzi a dolgát, amit majd tulajdonképpen munkában is kell majd csinálnia.

Persze ez alól kivétel lehetne a diszlexiás, diszkalkuliás egyének érettségije, mert ők más kategóriába tartozna.

Őszintén szólva én készültem az érettségire pár hónapot előtte és így minden meglett szépen, szerintem ha a legbutább tanuló is odatenné magát, egy 40%-ot el tudna érni, ha szeretne.

2023. ápr. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8%
3. Egyetemen is vannak olyan tárgyak, melyeknél a 2-es alsó határa 30-35%, nyugi, s nem, nem a legnehezebb tárgyak. 😀
2023. máj. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!