Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szigorítanátok a gondatlanságb...

Szigorítanátok a gondatlanságból elkövetett közúti baleset büntetési tételén?

Figyelt kérdés

Karácsonykor egy fiatal motoros halt meg, mert egy figyelmetlen autós elé hajtott. Halált okozó baleset okozásáért 1-5 évet lehet kapni amit rendszerint felfüggesztettel megúszhat az elkövető ha büntetlen előéletű.

Csak én keveslem ilyenkor a felfüggesztettet? Én simán rásóznék 2-3 év letöltendőt minimum, hogy legyen ideje gondolkodni miért is nincs már valaki az élők sorában.

Ti szigorítanátok a maradandó fogyatékosságot illetve halált okozó vétkeseknek járó büntetésen?



2022. dec. 28. 09:17
A kérdező szavazást indított:
Megfelelő a mostani büntetés, nem szigorítanék semmit.
Enyhén szigorítanék, komolyabb pénzbüntetés illetve hosszabb esetleg végleges jogisbevonás.
Jobban szigorítanék, kizárólag végleges vezetéstől eltiltást kaphat a vétkes.
Jobban szigorítanék, a büntetési tétel alsó határa 1 év letöltendő lenne amit nem lehet próbára bocsátani.
25 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ilyen esetben a legtöbb embernek az is épp elég, hogy meghalt miatta valaki. Nem jókedvéből okoz senki balesetet.

Most persze ha nagyon ki akarunk baszni a vétkessel meg az állammal akkor be lehet tenni még jópár embert az amúgy is zsúfolt börtönökbe, hogy annyival is kevesebben dolgozzanak, de semmi értelme nem lenne.

2022. dec. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az a baj, hogy a sitt semmit nem segít az elhunyt félen. Ha nem volt ittas, nincs gyorshajtás, akkor ez egy sajnalatos tragédia, amit elszenvedett jelenesetben a motoros.


Viszon a tavaj karacsonyi eset, a hülyegyerek szar gumival "nemet premiumautoval" lezúzta a csaladanyat, az bennem is felvetné a kenyszermunka hosszú évekig ötletet.

2022. dec. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Minden napra jut hasonló kérdés.

Lehet jevésnek tűnik. Elfogadom.

De ha komolyabb büntetési tétel kenne, mindent arányosítani kellene, a bolti lopást is. Mindent, ami a btk. alá tartozik.

És ha így lenne, akkor éltfigytigot kapna olyan, aki most "csak" tíz évet? Vagy akasszuk fel?

A közlekedés sok résztvevős.

Pályán 200 felett száguldani szándékos. Kanyarodó sávban állók mellett elmenni, majd befúrni a kocsi orrát az első elé is tudatos.

Tévesen értékelni egy forgalmi helyzetet nem az.

Van egy ezredmásidperced. Nem több

A szakértő meg majd hetekig fogja elemezni.

2022. dec. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Elég sokatmondó a "bal-eset" szavunk. Olyan szerencsétlen eseményt takar, ami nem szándékosan lett okozva vagy történt meg. Te is, én is elkövethettem ugyan azt a figyelmetlenséget akár százszor is már az életem során, csak abból pont nem lett nagyobb probléma(vagy semmi, vagy max koccanás). Csak mert az adott illető esetében pont nála lett belőle haláleset, ezért nem ildomos ő vele példát statuálni.

Millió apró figyelmetlenség, szabálytalanság történik az utakon, ebből mondjuk százból lesz baleset, abból is csak egy halálos. Az az egy se volt nagyobb hiba, mint a másik egymillió. Csak a szerencsétlen körülmények együttállása miatt az halálos balesetet okozott.

2022. dec. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Véletlenül sem suzukisok, fordosok vagy mit tudom én nissanos-ok, toyotasok, hanem "ezek" a sejt halmazok...
2022. dec. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű, mert ilyen esetben valójában csak figyelmetlenség állhat fenn.


Én a tudatos és szándékos szabályszegéseket és abból keletkező balesetek büntetését szigorítanám elrettentő mértékűre. Például ha valaki 100+ tempóval okoz balesetet belvárosban az már nem szimpla gondatlanság, hanem egyértelműen tudatos döntés.


Ugyanígy bárkit börtönbe vágnék aki szándékosan és tudatosan veszélyezteti mások életét. Büntetőfékezés és hasonlók.


Ott van a csepeli gyilkos.


Belerongyolt nagy sebességgel a buszba a kancája meg is halt. Ez volt májusban. Februárban fél Csepelen végig kergették a rendőrök, mert bedrogozva, jogosítvány nélkül menekült. Korábban TÖBBSZÖR bevonták a jogsiját. Mi az, hogy többször?


Gondoljatok bele ott van egy ember aki 25 éves, évekig randalírozik az utakon, végül konkrétan gyilkol is. Lett volna lehetőség eltávolítani, mégsem tették.


Vagy ott van a 23 éves gyilkos aki Mercedesszel gyilkolt meg egy 40+ éves anyukát 21 évesen. Akkor sem volt már jogosítványa. Azt is tagadta, hogy ő veztetett volna. ezek bűncselekmények halmazatai.. akkor mit keres szabadlábon? 23 évesen is majdnem gyilkolt, nagy sebességgel egy szemből érkezőnek ütközött neki. Ha a szemből érkező kisautó sofőrje nem menti a helyzetet, akkor ő is és az utasai is halottak, a gyilkos meg kiszállt volna ép bőrrel.


Az, hogy jogosítvány elvétele után vezet valaki minimum letöltendő büntetést kellene vonjon maga után. Az meg, hogy hamisan tanúzik megvezetve a rendőrséget, bíróságot már önmagában szintén a legsúlyosabb büntetést kellene maga után vonja.


Az a szomorú, hogy legtöbb esetben nem azok gyilkolnak, akik benéznek egy helyzetet, hanem azok akik rendszeresen és tudatosan veszélyeztetik mások életét és simán lenne lehetőség őket kiszedni a forgalomból.


Alapból megelőzési céllal kellene elzárni pár agyhalottat, de sajnos még gyilkolás után is szabadon garázdálkodnak tovább. Ez a szomorú.

2022. dec. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Az ezer százalékosan egy esélyes "játszma" tali lenne s nem kérdés hogy melyik jármű "győzne"...
2022. dec. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Totálisan felesleges fokozni a büntetést, mivel az egyik legnagyobb probléma az, hogy egyáltalán nincs is felügyelve a közlekedés. Ha nincsen normálisan felügyelve, akkor a büntetési tétel teljesen irreleváns, elvégre tök mindegy, hogy 50 ezres bírságot úsztam meg, vagy 500 ezret.


Ha kicsit összeszedné magát a rendvédelem, akkor lenne csak értelme erről beszélni, persze először meg kéne látni, hogy a jelenlegi büntetési tételek hogyan befolyásolják a közlekedést, ha azok a tételek valóban ki is vannak osztva.

2022. dec. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
28%
Azért az említett esetben nem is az autóst kéne leültetni, hanem azt az orvost, aki a nyolcvanéves, valószínűleg süket és vak (mert különben élne a motoros) bácsinak alkalmasságit írt alá.
2022. dec. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy számomra fura ez az idős gyűlölet. Ha 80 éves okoz balesetet akkor mindenki azonnal a korával jön és azonnal vegyük el az összes vénember jogosítványát mert veszélyesek.


Közben meg mindennapi közlekedőként azt látom, hogy pont ugyanolyan barmok az emberek 18-99 éves korig. Pont ugyanúgy kijönnek elém, pont ugyanúgy nem figyelnek.


Ettől függetlenül tény, sokkal szigorúbb orvosi és PSZICHOLÓGIAI vizsgálat kellene akár évente.

2022. dec. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!