Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi előtt gondolkodtam...

Érettségi előtt gondolkodtam azon hogy megiszok egy felest nagyon sokat készültem nagyon oda tettem magam a próba erettsegiken bevált feloldotta azt a hatalmas stresszt ami rajtam volt vajon most élesben is segítene ?

Figyelt kérdés
Amikor általános iskolás voltam tisztességes készülés mellett teljesen leblokkoltam és negyed órát csak bámultam a papírt és nem tudtam írni semmit . A válaszokat előre is Koszi!

2023. máj. 2. 16:49
1 2
 1/14 bazaltkaroly válasza:
92%
Nekem anno sok osztálytársam belökött egy felest az érettségi előtt (még a tanár is kapott belőle). Elméletileg segít, ha nagyon feszült vagy, csak fontos, hogy ne ez legyen a norma. Az érettségi nem nagy dolog, a leggyengébbek is átmennek rajta, de utána ne ez legyen a megoldásod a feszült helyzetekre, mert az könnyen alkoholizmushoz vezethet.
2023. máj. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
94%
Jó lenne, ha tréningelnéd magad kicsit fejben ezen a téren, mert az életben nem lesz mindig kéznél egy feles, ha egy-egy nehezebb helyzetet meg kell oldani. Vagy ha igen, az egyenes út lesz az alkoholizmushoz.
2023. máj. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyszerűen csak iszonyú stresszes vagyok és gyakorlatilag tok mindegy mennyit készültem a vizsgát leszámítva havi 1 max kétszer iszunk néha baratokkkal tehát ne higgyétek hogy alkoholista vagyok vagy bármi hasonló
2023. máj. 2. 17:05
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem az átmenés egy magas pontszám a kérdés
2023. máj. 2. 17:06
 5/14 bazaltkaroly válasza:
100%

Az alkoholizmus általában nem a szórakozás miatt jön létra, hanem egy probléma elnyomása miatt. Fogadd meg a fenti tanácsot, és kezeld a feszültségedet.


De, ha egy felest most bedobsz, akkor semmi bajod nem lesz. Ha meg tanultál is, akkor szerintem meglesz a magas pontszám. Sok sikert!

2023. máj. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jajj igyekszem megfogadni és csinálni vele valamit de nem tudok
2023. máj. 2. 17:25
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez segített csináld. A lehető legrosszabb módszer, de teljesen ki van zárva hogy most pár nap alatt megváltod a világodat és hipp hopp megtanuld kezelni a stresszt. Most ha úgy érzed erre szükség van, egyél otthon legalább egy kiflit és küld rá a szigorúan egy felest. Nyáron meg lehet keresni egy pszichológust és megtanulni a helyes stresszkezelést. ;) ha magas pontot akarsz, gondolom egyetem is szóba jön, na egy vizsgaidőszak a BRUTÁL stresszes. Nem fog működni ez a mindennap iszunk felest dolog....


Amúgy pedig: hajrá. Sok sikert az érettségin!

2023. máj. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen mindenkinek!
2023. máj. 2. 17:40
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja és előző válaszom kiegészíteném (utolsó vagyok), én is stresszes vagyok, pánikrohamjaim is vannak, és volt szitu ahol blokkoltam. De megcsináltam, egyetemista vagyok. Első egyetemi vizsgámon is blokkoltam, de aztán soha többet. Soha nem nyúltam alkoholhoz és próbálom kezelni a stresszt. Járok pszichológushoz is, nélküle életben sem lennék már.
2023. máj. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 bazaltkaroly válasza:
100%
Ha semmi komoly egybét tünet nincs, csak stressz, akkor ne aggódj ezen se. Fiatal vagy még, amikor több lesz a nyomás (munka, hivatalos ügyek stb), akkor beleszoksz és lassan, el fog múlni a folytonos szorongás. De ha pánikroham is jár hozzá, mint az előttem szólóhoz, akkor pszichológus.
2023. máj. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!