Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne kettes az...

Hogyan lehetne kettes az érettségim?

Figyelt kérdés
Rettenetes depresszióval küzdök, a padlót karcolgatom, néha átmegyek tébolyba és olyankor csak a törött darabjaimra tudok gondolni. Nem vagyok lusta, sosem voltam de már úgy érzem, hogy semmihez sem vagyok elég. Csak hogy tisztázzam, általános iskolába történelem órákon én voltam az önként jelentkező a feleléseknél, mert 15 perc leforgàsa alatt hibátlanra tanultam. Nyelvérzékem sosem volt jó, de küzdöttem és felkerültem tagozatra, matekból 3-4 között voltam 0 tanulással, magyarból meg szintén 3-4 között voltam. Sírtam ha egyest kaptam, igazàból szerettem tanulni. 55 kiló voltam, szabàlykedvelő, màr màr idegesítő módon, leneztem a drogosokat, a cigiseket. Ekkor jött a bumm bummm bumm, már már az elmebetegség hatàrán vagyok, elkezdtem dohànyozni 12 èvesen “ilyen lanyként” ez csak a kezdet volt, 13 evesen lancdohanyos lettem suicid hajlamu, 14 evesen jott az alkohol, 15 evesen a drogok, 16 evesen 6 random gyogyszerre ivas, 17 evesen megalltam, mar regota jelen van a reszketes, a gyomorideg, a hasi problemak, tulsuly, gornyedt testtartas, nem mulo szem karikák, retteges a sotettol, eros paranoia, zavartsag, memoriavesztes, ezt 12 eves korom ota gyujtogetem, most itt allok 18 evesen az erettsegi elott, 5 napom maradt, nem foghatok mindent a betegsegre, de eskuszom egy honappal ezelott elakartam kezdeni tanulni, de ez lett belőle, elő se vettem a konyveimet, azon cikáztam a fejembe vajon erdekel e, ha megbukok rajta, még mindig cikàzik az agyam, szoval kezdem a lenyeggel, tori -10, angol -10, magyar -10, matek -10, a valasztott az csak az erettsegi utan egy hettel lesz, arra mèg nem szabadna gondolnom, tehát igy jellemeznèm a tudásom, ami most egy tori anyag megtanulasahoz szukseges ido, 3 ora es akkor is csak 3-asra tudom, sajnos az a baj h 15 szor kezdtem bele elolvasni a tavalyi tori erettsegi lapot, de sajna az elso mondat utan elkalandoztam, ranyomtam a megoldasokra, utana elkezdtem olvasni a pontozas tudnivaloit de kileptem, ha valaki tud adni egy nagyon kis valamit hogy mit tanulhatnek meg mind a 4 tantargyhoz a ketteshez, akkor kérem jelezze, sajnos ugy gondolom a jozan paraszti esz elegendo lenne, csak mar nekem az sincs. Sajnalom h hosszu lett, de szukseg volt felvazolnom h ertheto legyen
2023. máj. 2. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kezdetnek nem lenne rossz, ha odafigyelően végigolvasnád a feladatlapot. HA erre képes vagy, sima ügy. Ha a vizsgán is elkalandozol, akkor, persze nem lehet mit tenni.

Most már csak a segédanyagokat kellene átnézned, hogy tudd, kb. mik vannak benne, és mit kb. hol találsz. Ha tudsz írni-olvasni, és tudod használni a segédanyagokat, akkor 3-as is hozható, nem csak a 2.

2023. máj. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Magyar--> legkönnyebb kb bármit írsz adnak rá pontot.

Matek--> függvénytáblázatból ki tudod nézni a kettesre valót.

Töri--> atlaszból ki tudod nézni a kettesre valót.

Angol--> ott a szótár. És csomó tippelős, karikázós feladat van.

2023. máj. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit tudok mondani, hogy ha most nem sikerül, az sem a világ vége. Majd javitasz ősszel ha nem sikerülne.


Másrészt ha az írásbeli annyira nem sikerülne jól, a szobelivel még mindig tudsz javítani.

2023. máj. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Most alulról felfelé akarod tornázni az érdemjegyet, vagy felülről lefelé rontani, hogy pont 2-es legyen ?
2023. máj. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, mindent beleadok!


4-es: alulról felfelé, felülről lefelé sajna màr nem játszik

2023. máj. 2. 20:13
 6/8 NTBS ***** válasza:
100%
Ne idegeskedj. Kevésbé okos emberek is megcsinálták. Sikerülni fog!!!!
2023. máj. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
A középszintű érettségit kb egy csimpánz megcsinálja, úgyhogy ne aggódj.
2023. máj. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom!!
2023. máj. 3. 06:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!