Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelemből lehet felmentést...

Történelemből lehet felmentést kapni érettségire vagy nem?

Figyelt kérdés

Elméletileg a töri az a kötelező tárgyak közé tartozik. Hallottam olyat hogy matekból, magyarból és idegen nyelvből diszkalkúlia/diszlekszia stb. esetén jár felmentés.

De történelemből lehetséges a felmentés? Ki hallott ilyenről hogy valaki történelemből fel van mentve? Van ilyen egyáltalán?



2023. máj. 3. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Meglepődnék, ha lenne. Én matekból halál gyenge voltam, elvileg diszkalkúliás is vagyok (erről már több éve kaptam papírt), de a matek érettségit nem úsztam meg. (Épp görbült a 2-es annó, 22 évvel ezelőtt).
2023. máj. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Történelemből nincs. Magyarból is csak talán figyelmen kívül hagyják a helyesírást diszgráfia esetén. Tényleges felmentés matekból van úgy tudom,de ahhoz is megfelelő igazolás kell, nem elég bemondani.


Itt biztos több infó van.

[link]

2023. máj. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
27%

Én 8 agyműtét (ebből 7 elszúrt, majdnem belehaltam, 1 sikeres, 35 éve nem nyúltak sebészetileg hozzám) után NEM kaptam matematikából felmentést. Kötelező érettségi tárgy. Éppen görbült a 2-es, de sehova nem kellett akkoriban (bő 20 évvel ezelőtt) a felvételimhez a matek.


Szerintem ez ma sincs, és történelemből sincs másképp. Kötelező érettségi tárgy. Az érettségi letételét pedig - mivel standardizált követelmény van, aminek a teljesítését nem lehet úgy kötelezővé tenni, mint az iskolába való bejárást 18 év alatt- egész egyszerűen azért, mert nem mindenki "éri fel" agyilag) - nem lehet kötelezővé tenni (mert akkor mindenkit, - az egyest is - kötelezően át kellene engedni. Ilyen meg a világon sehol nincs. )

2023. máj. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!