Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire tartjátok ezt etikusnak?

Mennyire tartjátok ezt etikusnak?

Figyelt kérdés

Megnéztem az idei emelt szintű matek feladatsort, és az 5-ös feladat szövegezése nagyon érdekes. Az érdemi rész:


"Pali és a testvére, Lilla együtt szeretnének filmet nézni. Három film közül választanak: az egyik a Kocka, a másik A kör, a harmadik pedig a Képlet című film."


Nem tudom, hogy ki mennyire ismeri ezeket a filmeket, de egyik sem az a kategória, ami alapvetően fiatal felnőtteknek ajánlott (bár tény, hogy az ő ingerküszöbük sokkal magasabban van, mint mondjuk 20 évvel ezelőtt a hasonló korosztálynak). Én értem, hogy nagyon frappáns, hogy "matekos" címeik vannak a filmeknek, csak épp egyik film sem egy leányregény (talán még a Képlet olyan elmegy kategória), és összességében személy szerint én nem tartom helyénvalónak, hogy az érettségin ilyennel találkozzanak az érettségizők.


De kíváncsi vagyok mások véleményére is a kérdéskör kapcsán.



2023. máj. 12. 23:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom őszintén, mivel nagyon matekosnak hangzottak a címek, én fiktívnek gondoltam őket, de nem is nagyon érdekelt, csak az, hogy mi a feladat, elvégre nem filmajánlót olvastam, hanem matekérettségit írtam.

Szerintem szinte senki nem néz meg egy filmet, csak azért mert benne van abban az érettségiben, amit írt.

2023. máj. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Tom Benko ***** válasza:
100%
Szörnyű, filmcímeket írtak a feladatba. Nem mindegy, mi van leírva?
2023. máj. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Basszus mind3 film cimenek koze van a matekhoz

Jobb lette volna , Az utolso mohikan vagy bad boys 2 peldanak? :D

2023. máj. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"mivel nagyon matekosnak hangzottak a címek, én fiktívnek gondoltam őket"


99%, hogy a feladat íróinak és a feladatokat összeválogató bizottságnak ugyanígy eszébe sem jutott, hogy létezhetnek ilyen című filmek.

2023. máj. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
19%
Mèg mindig jobb, mintha gender-bender kérdés lenne.
2023. máj. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!