Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a Soproni...

Mennyire nehéz a Soproni egyetem erdőmérnöki szakja?

Figyelt kérdés

Tudom kevés rá az esély, erdőmérnökök fognak váladzlni de ha lehetek őszinte akkor annak örülnék a legjobban. (Vagy talán még olyan akinek van erdőmérnök ismeröse és mesélt róla hogy milyen.)

Igázából az érdekelne, hogy nem-e

büfi szak. Tehát, hogy nem ilyen lip-lom szak.

És tudom hogy nem kénne így nevezem az egyetemi szakokat.

Na mindegy ha erdőmérnök olvassa ezt a szöveget akkor mindenkép hagyjon egy hasznos választ.



2023. máj. 19. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy jóbarátom erdőmérnökin végzett. Tanultak mindenfélét, de igazándiból nem lett mestere semminek. Bértábla szerint fizetnek, unalmas irodai munka tele bürokráciával, de cserébe nagyon cigány életmódot kíván, mert menni kell terepre is. Oda meg lehet már reggel 6-ra ki kell érni.


Nehéz, mert rengeteg "magolandó" dolog van : mindenféle növény és állat jellemzőit tudni kell, a nevüket is latinul, stb. Ezekben nem sok logika van, egyszerűen így fejlődtek a fajok. Tanulsz víz, út és géptervezést is, de egyikez sem fogsz érteni igazán, mert az építősök, gépészek sokkal többet tanulnak róla.

Nagyon specializált terület. Csak akkor szabad erre menni, ha semmi más az égvilágon nem érdekel. Jóbarátom is mondta, hogy ha újra választana, akkor gépésznek menne inkább.

2023. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat. Nagyon jól megfogalmaztad és nagyon hadznosnak is találom. Szerintem neked is és a jó barátodnak is igaza van.

Köszönöm szépen még egyszer. :)

2023. máj. 20. 22:23
 3/3 darandaliuszmusz ***** válasza:

Az első kommentelőből süt, hogy rossz véleményen van a dolgokról, még úgy is, hogy nem is ő élte át.

Na most, én a SOE- erdőmérnöki karán tanultam (habár természetvédelmi mérnöknek) így végig követtem az erdészek tárgyait, jövőbeli munkáit stb...

Az erdőmérnöki szak nehéz, de ez is szubjektív. Akinek rá áll az agya annak nagyon könnyű. Sok magolást kíván de ez az ilyen célzott szakmai dolgoknál szerintem nem meglepő. A növénytani tárgyak fontosak és sok is lesz belőle.

Lényeg a lényeg, nehéz és tanulni kell. Nem büfé szak. Magát az erdész munkát, egy ilyen területen tanuló ember (aki szerette egész végig) nem unta meg. Én tudom ajánlani, ha tényleg érdekel. Nézd át az egyetem oldalán a tantervet, látni fogod milyen órákat vesznek.

2023. máj. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!