Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt kémia szóbelire milyen...

Blabla bala kérdése:

Emelt kémia szóbelire milyen könyvből készüljek?

Figyelt kérdés
Most érettségizem. Az elmúlt 1 évben a mozaikos 11-12 könyvből tanultam. Ebből a könyvből írtam magamnak egy nagyon részletes vázlatot. Szerintetek ezt tanulgassam még előtte, vagy rendeljem meg a dr. Tóth Zoltán érettségi témakörök vázlata kémiából című könyvet, és abból készüljek? Azt hallottam, hogy nagyon jó.Ti melyiket ajánljátok?:)

2023. máj. 20. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a Mozaik bőven elég, de a másik könyvet nem ismerem.

Illetve innen le tudsz tölteni pár korábbi tételt: [link]

Én a helyedben a C tételeket mindenképp kidolgoznám, az A tételekből pedig megpróbálnék vázlatot írni, úgy mintha szóbelin lennék.

2023. máj. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a mozaik kémia 11-12 könyvből készültem fel. Az írásbelire is ebből készültem, a szóbelire megtanultam az apróbb dolgokat is (pl.: metanol = faszesz).


A tételem: Poliszacharidokról (cellulóz és keményítő) kellett beszélnem, milyen egységekből állnak, mikben fordulnak elő, keményítő + jód. Megkérdezték a búza őrlését is (nem vicc).


B tétel: NO2 -> N2O4, itt elmondtam a Le Chatelier elvet, illetve, hogyan lehet befolyásolni ebben az esetbe, semmibe se kérdeztek bele.


C tétel: Arra ment ki az egész, hogy tudom-e, hogy a NaOH karbonátosodik a levegőn: 2NaOH + CO2 -> 2Na2CO3 + H2O


Nekem kb 15-re kellett csak mennem szóbelizni, de ott voltam 2 órával korábban, és mivel rengetegen nem jöttek el, így behívtak szinte rögtön. Szerintem ezzel jó benyomást fogsz kelteni nekik. Ja és nagyon aranyosak volt, kínáltak itallal is (folyt rólam a víz olyan meleg volt kint). Szóbelim Budapesten volt 17-es villamos vonalán Óbudán.

2023. máj. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem mondani, hogy 2018-ban érettségiztem
2023. máj. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!