Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mentőtiszt szakról mentőápolói...

Mentőtiszt szakról mentőápolói képzés?

Figyelt kérdés

Másod év végén járok a mentőtisztivel. Eddig semmi gondom nem volt vele, úgy jutottam el idáig, hogy minden elsőre meglett, mégcsak B vizsgán sem voltam soha, viszont tegnap megbuktam másodjára is egy gyakorlati tárgyból ami miatt most csúszni fogok.

Igazából emiatt a tárgy miatt sokan csúsznak, most is sok felsőbb éves volt közöttünk akik már harmadik szezonon belül vágtak neki és egyébként szívem szerint folytatnám is mert amúgy meg szeretem csinálni. Voltam már kivonuló mentőgyakorlaton és nagyon imádtam minden percét, úgyhogy erről az OMSz vonalról semmiképpen sem szeretnék eltérni, csak már a szüleimen látom, hogy nagyon csalódottak és már látszik rajtuk, hogy nagyon nem szeretnék ha tanulnék.


Ezért is gondolkodtam azon, hogy mi lenne ha átmennék mentőápolói képzésre, megcsinálnám aztán dolgoznék, tapasztalatot szereznék és majd valamikor meg folytatnám az egyetemet.


Mit gondoltok? Megéri most így hirtelen váltani? Nem fogom megbánni?

Egyébként még vannak hátra vizsgáim, szigorlatom is van hátra amire gőz erővel tanulok. Ebből a félévből már ki akarom hozni a maximumot.



2023. máj. 20. 17:36
A kérdező szavazást indított:
Menj át mentőápolóira, nem fogod megbánni
Maradj mentőtisztin, mert meg fogod bánni
13 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Most azért, mert egy vizsga nem sikerült, nem biztos, hogy egyből a megfutamodás a jó irány. A szüleid véleménye meg ne számítson, neked kell ebben a munkában dolgoznod majd, neked kell boldognak lenned.
2023. máj. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne hagyd ott ha szereted ezt tanulni és a későbbiekben ebben szeretnél dolgozni!

Rengeteg csúsznak és nem csak mentőtisztin hanem más szakon is.

És egyáltalán nem biztos, hogy később ugyanitt folytathatod az egyetemet, ugyanis 2 passzív félév után ha nem lesz aktív jogviszonyod akkor megszűnik és már csak újra tudsz jelentkezni.


megkérdezhetem hány éves vagy, hogy a szüleiden azt látod, hogy nem nagyon akarják, hogy tanulj?

2023. máj. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


22 vagyok.

2023. máj. 21. 11:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne hagyd ott! Később bánni fogod. Én is majdnem ott hagytam az orvosi egyetemet egy csúszás miatt . Végül maradtam és mindjárt végzek.
2023. máj. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Megkérdezhetem, hogy melyik tárgyon csúszol? Csak hogy jobban felkössem a gatyám, mert szeptemberben kezdem a tisztit :)
2023. júl. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mentéstechnika


Igazából nem a tantárgy nehéz hanem az oktató szeret belevinni olyan helyzetekbe, hogy megbukj.


(Hálistennek a szigorlat meglett elsőre.)

2023. júl. 16. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!