Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az elmúlt években hogyhogy...

Az elmúlt években hogyhogy ilyen alacsony volt a ponthatár a BME néhány mérnöki szakán?

Figyelt kérdés

2022-ben a gépész és a villamosmérnöknél is nappali, támogatott képzésen elég alacsony volt. (310-330 körül).

Mí egy média és kommunikáció szakon meg 400 alatt alig lehet bejutni. Ennyire nem mennek mérnöknek? Vagy ennyire nehéz jó pontot összeszedni a mérnökös tantárgyakból ?


2023. máj. 23. 04:42
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Mert nehezek.
2023. máj. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3%
Egyes teljesen haszontalan szakokon (például nemzetközi kapcsolatokon) az egeket verdesik a ponthatárok. Más, nagyon hasznos szakon pedig nagyon alacsonyak. Ez csak a társadalom értetlenségét / tehetetlenségét tükrözi, ne foglalkozz vele.
2023. máj. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

A reál tárgyak iránti kifejezett érdeklődés és lelkesedés a középiskolákban átlagosan jóval alacsonyabb, mint a humán tárgyak iránti. Egyre több és több fiatalnak van iszonya a matematikától és a fizikától. A "matematikai szorongás" a pszichológiai szakirodalomban már ismert terminus, s már általános iskolában kialakul. Szerintem ennek egyik fő oka, hogy már alsó tagozatban sok tanító rosszul vezeti be a mennyiségek világába a tanulókat (hiszen őmaga sem jó matekos, részben épp ezért ment tanítónak); s aki alsó tagozatban az alapokat gyengén sajátítja el, az már felső tagozatban garantáltan küszködik a matekkal. Az ilyen tanulók felzárkóztatására a felsős matematika tanároknak nincs idejük és energiájuk, a tanulók pedig elkönyvelik a matekot szükséges rossznak. Szorgalommal valahogy kényszerből végigcsinálják a középiskolai matekot, de eszük ágában nincs középiskola után matekkal vagy ahhoz kötődő dolgokkal foglalkozni. Senki nem akar önkéntesen kínlódni.


Erre a jelenségre rátesz egy lapáttal, hogy köztudott, hogy a legtöbb mérnöki szakon 50% fölötti a lemorzsolódás. Kimondottan magabiztosnak kell lenni tehát ahhoz, hogy valaki ilyenbe belevágjon, hiszen a kudarc esélyétől mindenki tart. Viszonylag kevés középiskolásnak van a matek és fizika terén stabil önbizalma egy ilyen vállalkozáshoz.


Egy harmadik, mindezt kiegészítő dolog pedig az, hogy a mérnöki pályákról az van a köztudatban, hogy "férfiasak", s így a középiskolások felét alkotó lányok közül viszonylag kevesen tudják magukat elképzelni ebben a szerepben.

2023. máj. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen értelmetlen két különböző szak ponthatárát hasonlítgatni. Én erre a pszichológia és orvosi szakokat szoktam példaként említeni.

Az orvosira két emelt kötelező, ráadásul biosz és kémia/fizika, amik abszolút nem az egyszerű tárgyak közé tartoznak, így 85% fölötti eredményt baromi nehéz összeszedni belőlük. Ezzel szemben pszichológián nem kötelező a két emelt és szinte bármilyen érettségit lehet vinni és azért lássuk be, hogy egy angol emelt és egy kémia emelt nehézsége össze se hasonlítható. Előbbiből 90% fölötti eredmények sem ritkák, míg az utóbbi esetén a többség 60%-ot is alig éri el. Mivel a pontok elég jelentős része az egyetem által előírt két tárgyból származik, ezért egy olyan szakon, ahol nehéz tárgyakat követelnek, (azonos számú jelentkező és férőhely esetén) várhatóan alacsonyabb lesz a ponthatár mint egy olyan szakon, ahol nem kell két emelt és mindenféle érettségit elfogadnak. Ugyanez igaz az általad említett két szakra is.

Nyilván ezen kívül még ezer tényező befolyásolja a ponthatárok alakulását, pl a jelentkezők száma. A mérnökin általában nincs akkora túljelentkezés (egyébként pontosan azért, mert egy nehéz szak, nehéz érettségikkel) mint egy komm-média szakon (amit azért választanak manapság nagyon sokan mert kvázi ingyen diploma, alig kell tanulni az elvégzéséhez).

Talán így már érthető, hogy miért teljesen értelmetlen két szak ponthatárának összehasonlítása..

2023. máj. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!