Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha 20 kredit sikerül ebben a...

Ha 20 kredit sikerül ebben a félévben, érdemes otthagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Előre persze nem temetek semmit, lesz még 2 vizsgám, de nem érzem teljesen 100 százalékosan, hogy ebben a félévben ezt a 2-t meg tudom csinálni, így azért a legrosszabb esetre gondolok, ami a 30 kreditből 20-at jelentene ebben a félévben. Első félévben összejött 30/30, de ez a mostani félév elég brutál volt. Alapvetően szeretem a szakot, de tény, nehezen tudok olyan dolgokat megtanulni, ami annyira nem érdekel, tudom, ez senkit nem érdekel. Nem tettem magam tönkre, az is tény, ebben a félévben. A következő félévek érdekesebbnek bizonyulnak, ahogy néztem, szerencsére ráépülés sincs, de azért 20 kredit mégis csak kevés, ha úgy alakul.
2023. jún. 3. 21:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Mit fogsz helyette csinálni?
2023. jún. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Otthagyni azért nem szándékozom.
2023. jún. 3. 22:47
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor minek tetted fel a kérdésed?
2023. jún. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mert voltak ismerősök, akik megjegyezték, ha 20 kredit jön össze, érdemes lenne otthagyni.
2023. jún. 3. 22:58
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a kérdés a vizsgán, hogy mennyi 1+1 és megbuksz akkor érdemes otthagyni, igen.


De ha nehéz tárgyakról van szó amiből alapból sokan buknak akkor menni kell tovább. Majd legközelebb sikerül.

2023. jún. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze...Nekem aki csinált a legelső félévében 5 kemény kreditet és utánna passziváltatott egy évre...Most lassan záróvizsgázok azóta.Nem olyan rossz az.Nagyából még nem csúszol,addig jó.Mindig vannak ilyen tárgyak,amikből többször megy az ember.Igazából itt válik el mennyire akarod a szakod.Nekem is volt forduló pont,amikor egy-két dolog leesett. És azóta máahogy állok hozzá.
2023. jún. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Anno egy hatféléves képzés második félévében 21 kreditet szereztem. Eleve keveset vettem fel, aztán valami nem sikerült, több tárgyból sem mentem át. Eszembe sem jutott, hogy otthagyjam, és jól is tettem, mert azóta két félévben is kaptam ösztöndíjat, mindig 30 felett voltak a kreditjeim, abszolváltam, már csak a záróvizsga hiányzik. Az biztos, hogy ezek után zsúfoltabb lesz a félév, nekem volt 44 kredites félévem is, de túléltem.
2023. jún. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy érdekel nem hagynám ott ilyen miatt. Volt anno olyan félévem ahol 2 nulla kredites tárgyat csináltam csak meg úgyhogy semmi kreditem nem lett a szemeszterben. Szerettem a szakot de magánéletem nem volt rendben. Következőt passziváltam a ráépülések miatt aztán folytattam tovább, ott csak akkor hagytam volna ha nem szeretem a szakot vagy ha tényleg hiába tanulok és gyakorlok túl nehéz lenne nekem.
2023. jún. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8. Nálam is magánélet. Borzalmas nehéz volt a leválás, önállósodás, csodálom is, hogy 1. félévben minden meglett. Most kezdett 1-2 hónapja rendeződni minden, jobban is érzem magam a szüleim elnyomása nélkül. Talán pszichológust is fel kellene keresnem. A gyakorlati tárgyakból egyébként minden meglett, némelyik ötösre sikeredett, nem tudom hogyan. 😂
2023. jún. 4. 13:11
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha mérnökire jársz, akkor ez nem számít rossznak, sőt még jó is.
2023. jún. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!