Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Keresztféléves mesterképzésen...

Keresztféléves mesterképzésen is rendesen tudok haladni a tantárgyakkal?

Figyelt kérdés
Ha keresztféléven jelentkezek mesterképzésre, akkor első félévben nekem is ugyanúgy ugyanazok az első féléves tantárgyaim lesznek, mint azoknak, akik szeptemberbe kezdik a szakot rendes féléven? Hogy működik ez? Ez kicsit új még nekem. Alapképzésen keresztféléven pl. csak vizsgakurzus volt az előző féléves tárgyalból, minden tàrgy csak az adott félévében volt meghirdetve rendesen. Gondolom itt akkor már mindent hirdetnek minden félévben?

2023. jún. 7. 06:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Neked azok lesznek az első szemeszteres tárgyaid amik a szeptemberben kezdetteknek a második félévben vannak. Szóval amíg mintatanterv szerint nekik 1,2,3,4 van neked 2,1,4,3 szerint kell felvenned a tárgyakat kivéve a szakdogát és ami esetleg előtte van kapcsolódó tárgy, ez a kettő van minden félévben a többi tárgy ugyanúgy vagy csak az őszi vagy csak a tavaszi szemeszterben.
2023. jún. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemtől és szaktól függ, hogy a keresztféléves mintatanterv más-e, mint a szeptemberben indulóké. De azt semmiképpen nem tehetik meg, hogy a keresztféléves kezdőknek nem tartanak órákat a keresztféléves mintatanterv szerint. Olyat nem szabad megcsinálni, hogy a mintatanterv szerinti tárgyak egyből vizsgakurzusok, mint az alapképzésen ezt tapasztaltad. Ha ez történt, törvénysértő volt. Ez egy szolgáltatás, amelynek része a mintatanterv szerinti kontakt órák megtartása.
2023. jún. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván egyetemfüggő, de nálunk úgy volt, hogy mesterszakon már kevésbé épültek egymásra a tárgyak, így tökmindegy, hogy X vagy Y tárgyat csináltad előbb, mert nem volt egyik sem előfeltétele a másiknak.

Ahol meg egymásra épültek, ott úgy volt, hogy az 1. és 3. féléves tárgy épült egymásra, ami, ha keresztfélévben kezdtél, azt jelentette, hogy a 2. és 4. félévben voltak ezek a tárgyaid.

2023. jún. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Olyat nem szabad megcsinálni, hogy a mintatanterv szerinti tárgyak egyből vizsgakurzusok, mint az alapképzésen ezt tapasztaltad. Ha ez történt, törvénysértő volt."


Akkor félreérthetően fogalmaztam lehet. Úgy volt, hogy nálunk alapszakon (alapszak eleve 90%-ban csak rendes félévben indul) őszi és tavaszi féléves tárgyak voltak. Az őszi féléves tárgy nem volt meghirdetve tavasszal, aki ősszel megbukott vizsgákon, tavasszal csak vizsgakurzusként tudta felvenni. Nyilván ha aláírása megvolt, akkor eleve nem is kellett volna már még egyszer felvennie.


"Nyilván egyetemfüggő, de nálunk úgy volt, hogy mesterszakon már kevésbé épültek egymásra a tárgyak, így tökmindegy, hogy X vagy Y tárgyat csináltad előbb."


Na erre voltam konkrétan kíváncsi elsősorban, megnézem a tanterveket is, hogy ebből lehet-e olyan problémám, hogy első félévben fel kellene vennem egy tárgyat, amit így csak harmadikba tudok, és harmadik félévesek közül meg azért nem tudom felvenni, mert épül rá valami, ami csak első félévben van, és amíg azt nem csinálom meg, nem vehetem fel a harmadik félévest. Remélem érthető, ahogy írom. Ezek szerint akkor ez úgy van összehangolva, hogyha 4 féléves a képzés, akkor jó esetben én is el tudom 4 félév alatt végezni, akkor is, ha kereszféléven megyek, és semmi hátrányom sincs ebből?

2023. jún. 7. 07:42
 5/9 A kérdező kommentje:
Mármint rosszul fogalmaztam, tehát pl. ha első félévben lenne olyan, hogy számvitel 1 és másodikba meg számvitel 2, ami ráépül, ez gondolom nincs így csinálva, hogy elsőbe nekem a számvitel 2-t kellene felvennem, amit így nem tudok, mivel nincs meg az egy igaz? Ez csak egy példa.
2023. jún. 7. 07:45
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5: A keresztféléves mintatantervnek is olyannak kell lennie, hogy a tárgyak egymásra épülése nem akadályozhatja meg a hivatalos képzési idő szerinti végzést.
2023. jún. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyébként megnéztem egy-két tantervet, és úgy láttam a ráépülés oszlop üres volt mindenütt az exceles táblázatban. Ezek szerint létezik, hogy egy átlag Msc-n semmmi se épül semmire?
2023. jún. 7. 12:01
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
"pl. ha első félévben lenne olyan, hogy számvitel 1 és másodikba meg számvitel 2, ami ráépül, ez gondolom nincs így csinálva, hogy elsőbe nekem a számvitel 2-t kellene felvennem, amit így nem tudok, mivel nincs meg az egy igaz? " - Nekem anno úgy volt kereszten hogy számvitel2 tavasszal és utána ősszel jött a számvitel1 de nem egymásra épült az anyag, azóta meg át is nevezték őket pénzügyi kimutatásokra meg bevételek elszámolására hogy ne is legyen ebből keveredés (több ilyen 1-2 tárgy inkább új nevet kapott). Szóval technikailag a 2 jött nekem előbb de ha van kereszt lehetőség úgy van megoldva hogy az 1 nélkül is értsd az anyagot. Nem hirdetnék úgy a képzést hogy 4 félév alatt teljesíthető ha a ráépülés miatt nem is lenne megoldható.
2023. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
"Ezek szerint létezik, hogy egy átlag Msc-n semmmi se épül semmire?" - Simán lehet, nekem egyetlen ráépülés volt ELTE GTKn, a Projektfeladat tárgy alatt kell elkezdeni a szakdogát írni úgyhogy ezt a Szakdolgozat tárgy előtt kell teljesíteni, de éppen ezért ez a 2 minden félévben indul. Minden más úgy volt hogy max 1-2 témánál hasznos lett volna előbb egy másik tárgy de abszolút érthető volt így is minden.
2023. jún. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!