Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek magántanuló?

Hogyan legyek magántanuló?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy ideje már gondolkodom azon, hogy magántanuló legyek, tisztában vagyok azzal hogy nem lenne könnyű, de csak így szeretném folytatni az iskolát. Szóval én év elején dicsekedtem azzal hogy végre egy jó iskolába járok, mivel az általános sulim nem volt a legjobb.

Örültem hogy végre jó közösségben vagyok, jó tanárok között. Később aztán, azaz most így év vége fele, megláttam az embereknek az igazi személyiségét. Az osztályban a lányok többsége tipikusan a "híresebbek" között vannak (tudjátok, hell, cigi és a csávókkal gizdálkodás)

Ugye minden iskolában szokás, hogy ki kell menni a táblához, elő kell adni prezentációkat, angolul kell beszélni és ezek társai. Tudom hogy ezektől nem lehet szabadulni, mivel

ez is az élet része, de nem is tudom hogy mondjam, én nem szeretek olyan emberek előtt elő adni bármit is, akiket nem ismerek annyira, a barátaim mellett persze embernek érzem magam, hülyülünk, hülyének nézetjük magunkat másokkal, ez nem számít mert a lényeg, hogy mi jól érezzük magunkat, ha csak ők lennének a teremben akkor simán elő is adnám azt amit kell, de a többiektől félek. Egyszerűen nem vagyok képes előadni magam olyan emberek között akik nem a barátaim. Most így év végekor nem volt meg az elég jegyem kommunikációból, ezért a tanár kitalálta hogy ki kell menni a táblához, és elő kell adni hirtelen valamit.

Én kértem őt, hogy mivel az a két jegyem amim van, azok jók, szóval ha beír nekem órai munkára egy 1-est, akkor azzal nem megyek olyan rosszra. Két osztálytársammal, akiknek szintén nem volt meg az elegendő jegyük, velük mentem ki a táblához, de a lényeg hogy jegyet azóta se adott.

Ez a sztori most pont nem lényeges, csak ezzel elakartam mondani, hogy félek, az emberek előtt előadni dolgokat. Észrevettem, hogy elég sokat beszélnek a hátam mögött rólam, és már nem érzem olyan jól magam mint év elején.

A tanárokra most rátérve, a magyar tanárom nagyon rám van

szállva, mert elég sokat hiányoztam ebben az évben, pont ezek a dolgok miatt is, és azt hiszi, hogy nem veszem komolyan ezt az iskolát.

A magyar órák tulajdonképpen nem elviselhetetlenek, de a tanár azzá teszi számomra. Az osztályfőnököm, szintén mivel úgyszintén sokat hiányzok, szintén rám van szállva, de sokkal jobban, mint a magyar tanárom.

Minden óra elején megkérdezi hogy miért hiányoztam, ami persze normális, de egyfolytában az osztály előtt mondja, hogy nem kellene lógnom, én meg fogok bukni, stb. Leírva ez nem tűnik annyira szar ügynek, de legtöbbetek ezt nem is fogja átérezni. Nem szeretném abbahagyni az iskolát, mert anélkül nem vinném sokra, de szeretném magántanulóként folytatni.

Én alapból nem vagyok egy jó tanuló, mert nagyon nehezen tanulok, valószínűleg figyelemzavarom van. Szóval elég nehéz lenne ez a magántanulás, de meg szeretném próbálni, mert anélkül nem leszek képes tovább menni a következő évbe. Eldöntöttem, persze ez egy elég szar döntés, de más döntésem nincsen, hogy én másik iskolába nem szeretnék menni, most hogy a tanárok nagyon tönkretettek, és alapból nem vagyok egy könnyen beilleszkedős típus, ezért ezen nem is gondolkodom.

Abbahagyni sem szeretném a sulit, ezért maradtam az a döntésem mellett, hogy csak magántanulóként folytatom. Ha nem engedik, akkor kénytelen vagyok otthagyni a sulit. Nem vagyok képes bejárni ebbe az iskolába, ahogy írtam másikba pedig nem szeretnék menni, szóval csak ez

a választásom van. Szóval most szeretnék rátérni a kérdéseimre, ami miatt írtam le ezeket.

Az érdekelne a legjobban hogy első sorban is hol kell ezt elintézni? Olvastam, hogy pszichológushoz kell menni, és ő állítja ki a lapot, de előtte az osztályfőnökhöz kellene fordulni, vagy egyből a pszichológushoz? De egyébként nem vagyok biztos abban hogy pszichológushoz kell-e menni, szóval akkor hogy van ez az egész sorrend?

Aztán pedig, a magántanulók hogyan szereznek jegyeket? Be kell járni suliba dogákat írni, vagy csak félévkor és év végekor kell vizsgát tenni?

Ezen kívül, az oldalon, itt olvastam valahol, hogy a pszichológushoz fél-egy évig járni kell minden alkalommal, amikor az megvan adva, ez miért kell? azaz miközben én magántanuló vagyok, ő mit akar velem beszélni egy éven át? Ha nincsen semmilyen betegségem, akkor lehetek magántanuló díjmentesen? Azt olvastam, hogy ha valaki betegség miatt lett magántanuló akkor az iskola köteles heti 10 órán át tanítani, de ha nincsen betegségem és ki állítják a magántanulói státuszt, amennyiben ugye lehetséges, akkor egyedül (vagy magántanárral, ami tudom hogy már nem díjmentes) kell tanulnom? Az utolsó kérdésem pedig, hogy hány napon belül intézhető el ez az egész ügy, a pszichológussal, a papír kiállítással és a jóváhagyással együtt? Kíváncsi lennék rá, hogy kb 5 napon belül sikerülni fog-e ez az egész.

Köszönöm ha végig olvastátok, de kérlek normális válaszokat adjatok, mert már holnap akkor szeretném ezt elintézni az osztályfőnökömmel, vagy akivel kell.



2023. jún. 7. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A magántanulói státusz már megszűnt.

Egyéni tanrend lehetséges:

[link]

2023. jún. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz magántanuló. Nem szabadon választott. A szociális fóbiáddal a szüleidhez, illetve rajtuk keresztül pszichológushoz kell fordulnod. Nem a kimenekülés a megoldás, hanem az önbizalmad minimálisan egészségesre fejlesztése.
2023. jún. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, köszönöm!

Kérelmezhetek egyéni munkarendet ezzel az okkal, amit leírtam?

Nagyon rosszul vagyok az iskolától, nagyon sokszor kaptam már sírógörcsöt a tanároktól, de ritkán a diákoktól is.

Amikor felkelek, már egyből elkap a hányinger az egész naptól, nagyon kikészítenek a tanárok. Mindig reggel nyugtatom magamat, hogy menjek be és el fog telni ez a nap is.

Antiszociálisnak biztos nem mondanám magamat, de még azt sem mondanám hogy szociális fóbiám van, amikor kimegyek az utcára bármelyik barátnőmmel, akkor olyan mintha egy másik bolygóról jöttünk volna, pláne én, én tipikusan sokkal bolondosabb vagyok mint a barátaim, de csak az utcán, iskolába már nem megy.

Ott nem érzem magam jól. Egyszerűen gyűlölök ott lenni, van pár barátom akivel nagyon jól tudok beszélgetni, de ha lehetne inkább beszélgetnék velük az utcán, a suliban tényleg nagyon rosszul érzem magam.

És nem biztos, de szerintem itthon sokkal jobban tudnék tanulni, bent nem tudok odafigyelni, a rossz jegyeket pedig azért szerzem, mert nem tudok egyszerre egy héten 5 különböző dolgozatra tanulni.

2023. jún. 7. 19:01
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem kérelmezhetsz. A problémát kell megoldani! Rég el kellett volna menned pszichológushoz. Ha ez az iskola nem jó, akkor másik iskola.
2023. jún. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kérdező, csak külföldi tartózkodás vagy valamilyen testi fogyatékosság miatt adják meg.
2023. jún. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Leírtam már, hogy másik iskolát nem keresek, ha pedig itt nem engedik az egyéni tanrendet, akkor sajnos abbahagyom az iskolát.

Nem szeretném persze, de nem szeretném folytatni így.

2023. jún. 8. 05:28
 7/11 anonim ***** válasza:
Amíg nem vagy 18, addig ez nem a te döntésed. A szüleiddel nem vagy beszélőviszonyban? Az orrodnál előbbre kéne látnod, mégis mihez kívánsz kezdeni 8 általánossal, és nem utolsósorban a megküzdési képességeidet fejleszteni kell, merthogy arra az életben szükséged van. A problémák elől nem elmenekülünk a légüres térbe, hanem különböző módokat találunk a megoldásukra. Pl barátokkal való érdemi beszélgetés, tanárokkal a szülővel együtt történő konzultáció, új környezetbe lépés, pszichológussal a téves világlátás és énkép átdolgozása és önmagaddal ennek gyakorlása.
2023. jún. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Apámmal régóta nem tartom a kapcsolatot, Anyumra pedig mindig számíthatok, neki elszoktam mondani mindent.

Ő tud erről, bele is egyezett. Persze mondta hogy ez nem egy jó ötlet, de elmondtam neki azt, hogy mennyire rossz érzés ez az egész, és megértette.

Utólag szeretném majd letenni az iskolát, hogyha nem engedik az egyéni tanrendet akkor majd esti képzésben tenném le, vagy a másik ötletem, külföldi tartózkodás esetén, az iskola köteles engedni a magántanulóit, ki költöznénk/vagy csak én kiköltöznék ami után betöltöttem a 18-at Angliába valószínűleg, és addig magántanulóként letenném az iskolát, az tuti hogy nem hagynám csak a 8 általánost, én is tudom hogy azzal semmit sem érek.

De ti nem érzitek át ezt, gondolom nem voltatok ilyen közeli pillanatban ehhez sem amit most én átérzek. Minden reggel gyomorgörcsöm és hányingerem van az iskolától, bent pedig már szó szerint azt várom, hogy mikor basztat megint egy tanár.

Nem is szoktam elmenekülni a problémáktól, a legtöbbet mindig megpróbálom megoldani, és sikerülni is szokott, de erre nem találok megoldást, egyszerűen ez túl sok.

Sose voltam stresszes az előző iskolától, mindig vártam, hogy mikor lesz már végre a ballagás, de csak az miatt mert lusta voltam bemenni.

De ettől az iskolától érzem hogy tényleg már kb 3 hónapja stresszes állapotban vagyok, és nem kell a pszichológus, mert ezzel nem segít.

2023. jún. 9. 05:33
 9/11 anonim ***** válasza:
De segít, ez a foglalkozása. Pont erre való. Gőzöd nincs, mit csinál a pszichológus, mert nem értesz hozzá. Durva önértékelési zavarod és szorongásod van, amit szakembernek kezelni kell. A fogfájásodat is kezelteted. Az is érthetetlen, hogy mért tagadod meg, hogy másik iskolába menj, nem minden iskolában ugyanazok a tanárok. Ha feltételezed, hogy de ott is ugyanaz lesz, akkor az egy durva gondolkodási hiba. 16 évesen jogod van felnőttképzőbe járni (az neked nem lesz jó, mert 40 évesekkel meg máshonnan kidobott alternatívokkal fogsz együtt járni). Egyáltalán vagy már 16?
2023. jún. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, 3 hónapja töltöttem be a 16-ot.

Már jártam régebben pszichológusnál, bár arra már nem emlékszem hogy miért, de nem segítenek sok mindenben.

Mármint figyelj, el tudja magyarázni ugyanezt amit mondasz te is, de nem fog változni a véleményem azon, hogy én tovább menjek így.

Legalább 1 évig ki szeretném próbálni, hogy milyen magántanulóként otthon tanulni, és lehetséges hogy magántanárt is fogadunk.

Hiába megyek pszichológushoz, a véleményemen nem fogok változtatni, megértem amit mondasz, meg amit mindenki mond ezzel kapcsolatban, de nem érzem jól magam.

Csak egy kérdésre voltam kíváncsi, el-e lehet intézni, ha elmegyek egy pszichológushoz és Ő kiállít egy szakvéleményt, ha azt beviszem az igazgatónak, akkor Ő engedélyezheti ezt az egyéni tanrendet?

De úgy látom, hogy itt gyakori kérdéseken senki sem tud normális választ adni.

Leírtam, többször is, hogy nem akarok tovább járni, és el-e lehet intézni, erre csak a pszichológussal jöttök, persze örülök, hogy annak ellenére kapok válaszokat, és nem küldenek el a picsába, de örülnék, ha a kérdésemre kapnák választ.

És utólag még így hozzá szeretném tenni, mindenkinek vannak gondjai, nem csak én vagyok az egyetlen a sulimban sem, se a világon, de én nem szeretném a bajaimat magam után húzni, szeretném magamat jobban érezni, szeretnék változtatni. Tudom, hogy nekem ez így rossz, ezért mindenképpen muszáj valamit változtatnom, és csak ez az egyetlenegy út, amire választ várok.

2023. jún. 9. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!