Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanárnak kötelessége megadni...

A tanárnak kötelessége megadni a kettest 2,09-re?

Figyelt kérdés
Gimnáziumról van szó
2023. jún. 10. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Igen, ha nem akar tankerületi fegyelmit.
2023. jún. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
És persze ha nem úgy lettél 2.09, hogy az első félévben hármasaid voltak, a másodikban meg csak elégtelened.
2023. jún. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez súlyozott átlag?
2023. jún. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2, hát sajnos a második félévben rontottam le, első félévben kettes voltam, de akkor is éppen, hogy megvolt
2023. jún. 10. 13:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sajnos megbuktathat, ha romlott az eredményed. Fogadj magántanárt a nyárra, simán megcsinálod a pótvizsgát ősszel.
2023. jún. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem buksz meg, akkor is fogadd meg az 5. válaszadó tanácsát, mert ezzel a munkamennyiséggel, amit idén belefektettél, azzal bukhatsz jövőre és lehet, ha látják, hogy nem tanulsz az idei esetből, nem fogják felkerekíteni az átlagod 2,1-re.

Bár azt még mindig nem tudni, hogy ez nyers vagy súlyozott átlag-e.


Pedagógiai szempontból - ha én lennék a tanárod - biztos meghúználak, vagy legalábbis valószínű (de ehhez kellene még 1-2 info, hogy eldöntsem).

2023. jún. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Osztom az 5 és 6-os véleményét.

Ha épp, hogy kettes vagy akkor hogy akarsz erre még több évnyi tananyagot építeni? Ilyen alappal már szinte azt lehet mondani jobb is ha újrakezded az éves tananyagot. Akár magántanárral, akár évismétléssel.


De az a baj (és emiatt lehet egyetérteni a 6-ossal), hogy azok akiket ilyen épp-hogy 2-essel átengednek mindig megfogadják, hogy nyáron behozzák a lemaradást, de sosem teszik meg.

2023. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok!


Kedves 7.; igen sajnos ezt sokat tapasztalom... Ezért is mondtam, én meghúznám... Én is úgy vallom, hogy aki valamely tudásközpontú tárgyból (érettségi szisztémában mérve) 2es, az valójában 0 tudás.


A gyakorlat mást mutat, de kell itt a buktatás! (cet. par.)

2023. jún. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha úgy ítéli meg, hogy tanév végére a tudásod nem érte el az adott tanév minimumkövetelményeit, akkor az átlagtól függetlenül teljes joggal megbuktathat. Ha ez nem így volna, lehetetlen volna megbuktatni azt, aki az őszi félévben négyes-ötös jegyeket szerez egy tárgyból, aztán a tavaszi félévben nulla tanulással csupa egyesei vannak. Más szóval minden tárgyból elég volna egy félévet szorgalmasan tanulni, egy félévet pedig teljesen ellógni, s így végig lehetne járni az egész középiskolát, s a középiskolai anyag felének tudásával végezni. Ezt nem gondolhatod komolyan.
2023. jún. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hogy értik, hogy súlyozott átlag? A 200 százalékos jegyeket kétszer számoltam, igen
2023. jún. 10. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!