Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Továbbá visszavehetem a diák...

Továbbá visszavehetem a diák jogviszonyom? Mivel jár ha elveszítem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem túl fényesen sikerült valószínűleg az emelt töri érettségim, nem lesz meg a többletpont az egyetemre és a többi írásbeli százalékom 60 körüli, tanárira jelentkeztem de elvagyok keseredve.

Ha kihagyok egy évet úgy értem nem megyek egyetemre mert nem vesznek fel, de mondjuk nem akarok okjra menni akkor már nem kaphatom vissza a diák jogviszonyom ha esetleg következő évben meg sikerül kijavítani az emeltet és meglesz a pont, ugye? 1 éves okjs képzést akarok Baranya megyében de olyan amit tennék nincs vagy ha van 6 hónapos és drága.

Következő kérdés ha elmennék okjra ott tudom hogy nappalin diák maradok, de hogy mettől meddig kell okjra járnom, mikor kell befejeznem kb illetve hogy milyen hosszú tanfolyamra jelentkezzek? Mit kell fizetnem ha elveszítem a jogviszonyon, illetve így nehezebb érettségivel munkát találni?

Nagyon elvagyok keseredve. Kevés okjs képzés van Baranyában és ami van az drága és hosszú. :(



2023. jún. 10. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
El fogod veszteni a diák státuszod ha nem tanulsz. Nem tudom hogy még így van-e de az első "okj" (már nem az van) ingyenes volt régen. Én azt csinálnám ha nincs olyan képzés ami érdekelne hogy jelentkeznék bármire, nem számít meddig tart, mert tavasszal újra próbálnám az érettségit, és ha úgy felvesznek egyetemre, abbahagynám az okj-t. De amúgy érdemes olyan képzést választanod amit esetleg plusz pontként beszámítja az egyetem ahova majd be akarsz jutni
2023. jún. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fel a fejjel. Ha most nem úgy sikerül, elmész dolgozni 1 évig, közben kijavítod a töri emeltet. Semmit nem számít. Én pl 3 évet hagytam ki. Na és?
2023. jún. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötletet, mindenképp átgondolom így! És köszönöm a biztatást! Nagyon kedvesek vagytok!
2023. jún. 10. 19:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ha ennyire fontos,próbáld meg az őszi időszakba az érettségit és ja indul keresztféléven a szakod,jelentkezz rá.Addig meg diákmunkáz.Október 31-ig érvényes a diákod
2023. jún. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!