Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mivel lehetetlenítik el a...

Mivel lehetetlenítik el a tanárok munkavégzését?

Figyelt kérdés

Általánosban még tök hülye voltam minden reál tárgyból, nemegyszer még a bukás szélén is álltam, aztán vegül jó eredménnyel érettségiztem emelt matekból és fizikából. Határozottan állítom, hogy ez egyetlen embernek köszönhető: a gimis fizika/kémia tanáromnak!

Egész más módon tanított, mint a többi tanár, elérte, hogy rajongjak a természettudományok iránt.

Azóta eltelt 15 év, különváltak útjaink, én az egyetem után külföldön találtam magamra, de mindig mentorként tekintettem rá.

Nemrég véletlenül összefutottunk több mint 10 év után és nagyon jól esett, hogy emlékezett rám. Csak néhány szót váltottunk, és azt mondja, hogy már nem dolgozik a tanügyben, mert a rendszer "ellehetetleníti a munkáját" és feladta.

Azt tudom, hogy idehaza pofátlanul keveset keresnek a pedagógusok, de nem hiszem, hogy a pénzre gondolt.



2023. jún. 13. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Beleszólnak a tankönyv választásba, az alkalmazott módszerekbe; mondvacsinált szempontoknak kell megfelelniük a tanároknak; kirendelhetik őket más munkahelyekre; olyan tárgyakat kell tanítaniuk, amelyekhez nincs végzettségük; ...
2023. jún. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Az elsőhöz hozzátenném a magas óraszámot, illetve tanárhiányt. Most gondolj bele: egy tanárnak 32 órával kell elszámolnia. Legfeljebb 26 tanórát tarthat egy héten, ÉS 6 órát helyettesíthet. Már megvan a 32 óra. És még egy dolgozatot nem állított össze vagy javított ki, nem tervezett meg egy órát, szakkört, nem ült végig egy munkaközösségi értekezletet, nem tartott fogadóórát. Ja, és ha még elképzeljük, hogy az illető osztályfőnök...
2023. jún. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Megmondják, hogy mit, miből és hogyan taníts, azt hogyan kérheted számon, hogyan értékelheted... mindennemű szabadságot és szakmai döntést kivesznek a tanárok kezéből.
2023. jún. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%

Hát igen a többiekkel egyetértek plusz ugye még közrejátszik a fizetés is ami egy diplomás bérhez képest nagyon gáz. Akik nemrég végeztek mondták hogy még otthon élnek a szüleikkel... Úgy gondolj már bele majdnem 30 évesen otthon élni a szüleiddel semmi jövőkép nélkül. :(

És ha ez még nem lenne elég akkor erre az emberek nagy részének a válasza hogy jaj mert fél nap munkára mit akarnának még. Csak azt nem veszik észre hogy egy tanár nem fél napot dolgozik hanem ledolgozza a nyolc óráját utána meg még tervez másnapra meg ilyen olyan hülye adminisztrációkat végez.

2023. jún. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4

Ezt kísérletileg is meg tudom erősíteni: feleségem (középiskolai tanár), mióta hazaért, még mindig adminisztrál, azaz már kb 8 órája (munka után, még egy - nem fizetett - műszak, ugye) és nem úgy néz ki, mint aki épp a befejezéshez közeledne...

2023. jún. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, főleg most, hogy év vége van a tanároktól várják el, hogy az összes diák egész éves tevékenységét, az osztályfőnöki dícséreteket/megrovókat, a jegyeiket stb.. ők listázzák ki egyenként meg táblázatban meg összevonva meg osztályátlag meg ki a legjobb-leggyengébb tanuló stb stb. Máshol meg erre egy külön ember van felvéve.. :D
2023. jún. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!