Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy mesterszakra jelentkezé...

Ha egy mesterszakra jelentkezésnél sok kreditet kellene pótolnom, akkor inkább hagyni kellene?

Figyelt kérdés
Ha jelentkezek egy Bsc-mtől kicsit eltérő mesterszakra, ahova neccesen van meg a 60-ból a 30 kreditem, akkor érdemes elkezdeni? Mármint jelentkezni. Ezt a 30 hiányzó kreditet egy év alatt kellene bepótolni, vagyis a mesteres tárgyakhoz még szemeszterenként 15 kreditet fel kellene vennem, és gondolom necces lenne a kötelezőkhöz ezeket is még tanulni. Vagy mik a tapasztalatok? Akik így jelentkeznek, azok hogy tudják csinálni?

2023. jún. 16. 06:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy év alatt kellene bepótolni, de az, hogy magának a mesterszaknak a tárgyait mikor csinálod, már senki nem nézi. Max. azokból tologatsz párat későbbre, így minden félévben lesz 37-38 kredited, esetleg azokkal csúszol egy félévet. Nézd, ha már eldöntöttem, hogy két évet rászánok egy képzésre, mert akár érdekel, akár szakmailag, pénzügyileg, bárhogy több leszek tőle, akkor fél év nem oszt, nem szoroz. Én biztos belevágnék. Megjegyzem, ha nem akarsz később PhD-ra jelentkezni, akkor meg a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy milyen jegyekkel végezted a mestert, és ha úgy állsz hozzá, hogy mindegy, csak görbüljön, akkor a 45 kredit sem elképzelhetetlen félévente.
2023. jún. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Ha a mesterszak 2 éves, és hozzá +1 év lenne a plusz kreditek megszerzése, akkor – átgondolnám, hogy nem az alapszak lenne inkább jó?!


Gazdasági szakok esetében például TÖBBET ér a legtöbb alapszak, mint egy mesterszak. Tehát ha van egy büfészakos alapszakod, és onnan +1 évvel be tudnál jutni mondjuk vezetés-szervezés mesterszakra, akkor – ennél sokkal jobban járnál, ha inkább eleve gazdálkodás és menedzsment alapszakra mennél, ami igazi közgazdászt csinálna belőled.


Más szakok esetében ez máshogy van, például egy proginfó szakot nem biztos, hogy végigtanulnék, ha a data science mesterszakja érdekel.

2023. jún. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Gazdasági szakok esetében például TÖBBET ér a legtöbb alapszak, mint egy mesterszak."


Pont erről lenne szó egyébként. Közig. szervezőről mennék közgazdálkodás és közpolitika, vagy vezetés és szervezés közgáz mesterre.

2023. jún. 16. 09:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem ér a mesterszak
2023. jún. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tényleg ennyire semmire se jó egy közgá mester? Máshol is olvastam, csak gondoltam jó kombó erre a szakra, ezek szerint alapszakkal jobban járok....
2023. jún. 16. 10:24
 6/7 anonim ***** válasza:
14%
Mesterképzésnél magasabb a kezdő fizetése alapból, de állami szektor vagy versenyszféra függő.
2023. jún. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jelentkezz, a felvétel előtt úgyis kapsz egy előzetes kreditelismerési határozatot. Én is azt hittem, hogy neccesen fogadják be a minimum krediteimet, erre nem írtak elő egyetlen egy kreditet se pótolni. Szerintem a legtöbb helyen nem szemétkednek, ha felvesznek, akkor többnyire nem kell pótolni vagy csak 1-1 tárgyat.
2023. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!