Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mesterséges intelligenciával...

Mesterséges intelligenciával esszét és diplomamunkát írni felsőoktatásban? Megcsinálható, rájöhetnek?

Figyelt kérdés

2023. jún. 19. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Én úgy csináltam a BSc szakdogámat idén, jeles értékelést kaptam rá.
2023. jún. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hogy nem buktál le?
2023. jún. 19. 13:02
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Miért buktam volna le? Beadagoltam a forrást az AI-nak hogy miből írja az alfejezeteket utána pedig ellenőriztem hogy ragozással ne legyen probléma. 3 nap alatt meg volt 0-ról teljesen készre.
2023. jún. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, hogy lehet-e, valószínűleg igen, inkább ez a kérdés szerintem: megéri-e?

Nem egy nagy feladat megírni azt a 80.000 karaktert, valahol még annyit se kérnek. Megéri a kockázatot, hogy egyszer a jövőben - fejlettebb technológia birtokában - rád bizonyítják, hogy nem te írtad a szakdolgozatodat, és bevonják a diplomádat? Honnan tudod, hogy, amit az AI ír, az tutira jó? Na és azt, hogy az AI nem plagizál? Nem biztos, hogy a minőségi tanulmányokat fel tudja sorolni rendesen... Végezetül: a tudat, hogy csaltál, együtt tudsz vele élni? Ez azért nem egy egyszerű vizsga vagy ZH, hanem a szakdolgozatod, amit nyilvánossá tesznek az interneten és bárki hozzáférhet.

Én tutira nem merném használni, inkább csúsznék fél évet, ha nincs időm szakdogát írni, de akkor is magam írnám. Nem éri meg a kockázatot. Schmidt Pál-t is hogy meghurcolták, amiért 3 mondatot plagizált a doktori értekezésében... Te pedig az egészet mással íratnád...

2023. jún. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

"Honnan tudod, hogy, amit az AI ír, az tutira jó?"


Onnan hogy nem beírod neki azt hogy magától dolgozzon ki egy adott fejezetet, hanem a tudományos publikációt másolod be neki (a fizetős GPT 4-es modell igen nagy mennyiségű szöveget képes feldolgozni) - lényegében ugyanazt csinálnád ha magadtól írnád a szakdogát - más tudományos publikációiból összeollózol egy sajátot hivatkozásokkal ellátva és átfogalmazva. Csak ezt az AI sokkal hatékonyabban és gyorsabban csinálja.


Több mint 40 darab researchgate és google scholaron valamint egyéb tudományos oldalakról származó művekből generáltam össze és teljesen jól összeollózta (hiszen jelest kaptam) akárcsak egy ember.


Plágiumellenőrzésen szintén gond nélkül átment hiszen 1) bizonyos random faktor alapján cserélgeti a szavakat -épp ezért generatív modell- 2) minden forrás fel van tüntetve hogy honnan származik az információ amit beírtam a szakdogámba.


Ha megnézel egy tudományos abstractot az is tele szokott lenni írva hivatkozásokkal. Egy szakdogának nem az a célja hogy magadtól találd ki a baromságot, hanem hogy kellő magabiztossággal legyél képes irodalomkutatást és feldolgozást végezni egy adott témaban és több forrásból egy frappáns, rövidített, összefoglaló művet készíteni. Erre tökéletesen használható az AI.

2023. jún. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5. Saját gondolatok konklúziók teóriák már nem is kellenek hozzá?
2023. jún. 20. 08:42
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 "Saját gondolatot", konklúziót és hipotéziseket ugyanúgy tud kreálni, ha betáplálsz neki egy nagyobb szöveget. Főleg hogy a párbeszéd előzményére is "emlékszik". De próbáld ki nyugodtan - menj fel researchgate-re vagy más repozitóriumba ahol tudományos szövegeket tárolnak, másolj ki egy nagyobb szövegrészt belőle majd írd be a ChatGPT-nek (a 4.0-ás modellnek) hogy ebből a szövegből írjon egy x hosszúságú konklúziót ami összefoglalja a lényeget, és másold be neki a szöveget. Jobbat fog írni mint amit magadtól alkotnál.
2023. jún. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#4: Schmitt Pál "3 mondatot plagizált" a doktorijában, hahahaha.

Amúgy egyrészt a plagizálással ellentétben a chatGPT diplomában nincs semmi illegális, ha az egyetem a beadás pillanatáig kifejezetten nem tiltotta. Másrészt pedig a jövőben épp a chatGPT miatt még annyira se fog érdekelni senkit a diplomamunkád, mint eddig, úgyhogy a boszorkányüldözéstől való félelem enyhén szólva túlzó, ugyanis nem szokták a népesség felét máglyára vetni, főleg egy totálisan jelentőségét vesztett, formasággá vált dokumentum miatt.

2023. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Újabban már kibukna. Inkább ne próbálkozz vele. Ha nem akarod megcsinálni, bízz meg egy szakembert.
2023. jún. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!