Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem olyan szavakat...

Tudnátok nekem olyan szavakat írni amik ritkák és intelligens emberi tulajdonságra utalnak?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és a barátnőm azzal jött hogy neki bővebb és intelligensebb szókincse van. Beszeretném bizonyítani neki hogy ez nem igaz. Mint például ilyen hogy:a attraktív, éktelen, javallat, halef, exitálás, monumentális, teória, nobilis, szürreális, prudens...stb

2015. júl. 18. 15:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Ezt úgy hívják: nyelvi sznobizmus. Attól nem leszel intelligensebb, hogy ilyen szavakat használsz.
2015. júl. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

ne rivalizáljatok - annak lesz nagyobb műveltsége és szókincse, aki többet olvas - irodalmat, színvonalas műveket, nem bulvárt

Ha nagy különleges szavakból a szókincse, de a szókincset nem értőn és jó helyen alkalmazza, az nagyon nem intelligens dolog.

2015. júl. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Egyetértek a 2-es válaszolóval, nagyon jól megfogalmazta!
2015. júl. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én olvasok, méghozzá sok könyvet, de abba nincs olyan sok prudens szó. ezért kértem segítséget. és aki nem tud segiteni vagy csak kritizálna az kapcsoljon el.
2015. júl. 18. 15:31
 5/17 anonim ***** válasza:

Itt találsz például néhány olyan kifejezést, amit keresel.


[link]

2015. júl. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A főnököm mindig azt mondja, legyünk proaktívak.

Rávágjuk, hogy persze, főnök, olyan proaktívak leszünk, amilyet még nem látott a világ.

De hogy mi a tököm az a proaktív, hát lövésem sincs.

2015. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

De hát Ferikém, a főnököd tudja, te nem, ergo máris megvan, hogy miért ő a főnök. :)))

Csak ki ne derüljön, hogy ő se tudja. :)))

2015. júl. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként ettől a kérdéstől teljesen idiótának tűnsz.
2015. júl. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

1. Az intelligens ember gondot fordít arra, hogy az anyanyelvét használja, ne idegen szavakat köznapi közegben.

2. be szeretném bizonyítani: 3 szó. Az igekötő ige nem a beszeretném, ilyen szó nincs, hanem a bebizonyítani. Az igekötő és az ige közé ékelődik egy szó, pl a szeretném.

3. A barátnőd nem a barátnőd.

2015. júl. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%
Ha tanulsz angolul, akkor kis nyelvérzékkel implementálhatod onnan a szavakat, a latin eredetűeket nyilván. Szerintem erre a célra ez hatásosabb, mint olvasgatni. Egyébként: imbecillis, extrapolál, parvenü, intranzigens, konjunktúra, penetráns, perfid. Ezek jutnak most eszembe, amiket viszonylag gyakran használhatnál.
2015. júl. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!