Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan fejlesszem az angol...

Hogyan fejlesszem az angol beszédkészséget?

Figyelt kérdés
Igazából angol tanár vagyok és középfokról felsőfokra szeretném fejleszteni bizonyos diákjaim beszédkészségét. Sokmindent kipróbáltam, mégis úgy érzem nem elég és azt is érzem, hogy a "régi módszerek" már unalmasak a diákok számára és muszáj mindig valami újat kitalálni. Sajnos nincs már ötletem, mi lehet a jó módszer erre, hogy ők is élvezzék?

2023. jún. 20. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Igen meglepne, ha ilyen helyesírással és ezzel a problémával tényleg angoltanár lennél.
2023. jún. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"angol tanár vagyok"

Azt enyhén szólva kétlem...

2023. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Igen meglepne, ha ilyen helyesírással és ezzel a problémával tényleg angoltanár lennél."

A szomorú helyzet az, hogy angoltanár attól még lehet manapság... :(

2023. jún. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A következő módszertani könyvet ajánlom:


Donn Bryne: Teaching Oral English (Longman, 1986)


Most megnéztem, használtan jelenleg is kapható a következő brit web áruházban:


[link]

2023. jún. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1986-os kiadásúra rá se fog nézni, hiszen új módszereket keres. ;-)
2023. jún. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 és #2: ha tényleg "angol tanár", akkor ahhoz képest nem is rossz a magyar helyesírása. 😀

Amúgy természetesen igazatok van.

2023. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5: Nekem megvan a könyv, és nyugodtan állíthatom, hogy szerintem tízből kilenc hazai angoltanárnak sok új, ismeretlen módszertani ötletet adna, annak ellenére, hogy viszonylag régi kiadású. Pár évtizede is éltek módszertani zsenik, akik kiváló ötletekkel álltak elő, s akiknek az ötletei azóta sem szivárogtak át a hazai tanárképzésbe. Sajnos a hazai angoltanár-képzések módszertani tárgyainak keretében még mostanság is vajmi kevés közvetlenül használható módszertani technikát tanulnak a hallgatók; s részben emiatt a hazai osztálytermekben szűkös módszertani készlettel dolgozik a legtöbb angoltanár.
2023. jún. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!