Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon passzív, ezeréves, de...

Nagyon passzív, ezeréves, de C1 nyelvvizsgás nyelvtudást hogyan aktivizálhatok a létező leggyorsabban?

Figyelt kérdés
5 éve nem beszélek angolul, volt egy majdnem 90%-os C1-es nyelvvizsgám, aztán azóta a szakmai fejlődésre koncentráltam, ez maradt az olvasós formában, meg nyilván filmeket nézek, felirat nem kell. De a minap feleszméltem, hogy még egy gyenge középfokon sem vagyok képes beszélni, nem jönnek a szavak. Gondolkodtam nyelvsuliban, de nincs olyan, hogy béna C1 csoport, és nem akarom újra járni az egészet. Magántanár ezzel tud kezdeni valamit? Vagy én magam egyedül tudok tenni érte? Hogyan álljak neki a problémának? Jövő nyárra ki akarok menni dolgozni külföldre, de interjúznom kellene, és tök hülyének érzem magam. (ez is visszatart a tanárkereséstől, baromi cikinek érzem, hogy C1 mellett ennyire gyatra a szóbeli készségem, nagyon gáz, tényleg).

2021. nov. 22. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

érdemes keresned vkit, aki c1-et most tette le, és vele gyakorolni.

ill. felfrissíteni a nyefit, szókincset.


erwin tschirner: angol szókincs

rimaszombati károly: angol nyelvtan 222 pontban

könnyen gyorsan angolul weboldal

5percagol wb, szalai nóri hírlevelei, könyvei

youtube english learning vidik

2021. nov. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Keress egy anyanyelvit, akivel kötetlenül beszélgethetsz angolul.
2021. nov. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

2


anyanyelvit nem javaslok, hiszen kérdező sokat felejtett.

olyan kell, akinek magyar az anyanyelve, de frissen megvan neki a felsőfok, és magyarul, tehát kérdező számára érthetően és követhetően, vissza tud jelezni a hibákról, vagy magyarázatokkal tud segíteni.

2021. nov. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"de nincs olyan, hogy béna C1 csoport"

Egy jó nyelviskolában minden is van. Ki nem érdeklődik, az feltételezések alapján éli életét. Á, biztosan nem vesznek fel... Á, nyilván már bezárt a bolt... Á, tuti, hogy kilőtték már ránk az atomrakétát... Á, csak elmúlik ez a daganat...

2021. nov. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Thunderfairy ***** válasza:
Olvas hangosan angolul ha nincs lehetőség beszélgető partnert találni. A lényeg hogy mond is ki a dolgokat angolul. De valóban az angolul beszélő partner lenne a lehető legjobb őtlet.
2021. nov. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
3assal nem értek egyet. Ha valaki volt már erős felsőfokon, annak nem kell a nyelvtant nagyon magyarázni, anyanyelvi beszélővel pedig pikkpakk visszajön minden. Ráadásul az angol nyelvű magyarázatot is megérti.
2021. nov. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!