Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolból van C1-es nyelvvizsgá...

Angolból van C1-es nyelvvizsgám, mégsem vagyok magabiztos. Hogyan lehet ezen a szinten ezen túllépni?

Figyelt kérdés
Filmeket felirat nélkül nézek, könyveket olvasok, szótár a könnyebb témakörökben nem kell. De nem merek beszélni, mert sosem volt rá igazán sokat lehetőségem. A szóbeli nyelvvizsga is jól ment, ha erőltetem megy, de rosszul érzem magam közben és egy egyszerű turista útbaigazítás is gyomorgörcsöt okoz, ami ezen a szinten már nonszensz. Aki járt hasonló helyzetben, hogyan sikerül kijutni belőle?

2021. máj. 16. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Ez csak angolnál van így? (mert lehet akár egy sima félénkség/antiszociálisság)


Esetleg próbáld magad más személyiségébe tenni, legalábbis én magamon azt vettem észre, hogy másként beszélek angolul, mint magyarul.


Illetve még 1 kérdés: most volt a vizsgád? Én most voltam emelt érettségizni azóta nem merek írni angolul, mert "mi van ha hibás nyelvtanilag" inkább 20x megnézem amíg régen lazán elküldtem.

Remélem ez elmúlik hamarosan

2021. máj. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kb. 5 éve volt a C1-es vizsgám, szóval nem tegnap :)

Azt követően 2 évig egyáltalán semmit nem beszéltem, nem kellett, és mostanában újra kb. havonta 1x kell használnom átmenetileg a nyelvet szóban is, nem csak olvasás-filmnézéshez, és hát botrányosan megy. Mármint, beszélek én, ha muszáj, de hát messze nem az a szint, mint amit elvárnék magamtól azok alapján, hogy pl. mennyire jól értem a szövegeket amúgy.

2021. máj. 16. 15:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy társasági ember, ez is igaz, így talán ez is rájön még pluszban.
2021. máj. 16. 15:49
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Ismerős az érzés, velem is volt ilyen. Amcsi katonák voltak a városban, aztán sörözés közben beszélgettümk velük, de orbitálisan leégtem, alig tudtam megszólalni, pedig addigra megvolt a C1 nekem is, dehát full nem ment a beszéd velük. Aztán nem tudom, kb 1 év eltelt, és mikor külföldön voltam többször, akkor semmi problémát nem okozott az angol, nagyon szívesen beszéltem angolul, tök természetesen jött. Valószínűleg azért, mert az amcsiknál alapból féltem, hogy beégek, de utána csak olaszokkal meg németekkel beszéltem angolul, ott nem volt bennem semmi stressz, mert ők ugyanúgy csak tanulták az angolt. És meg is dicsértek milyen jól tolom. 😂 Ott már nem is vettem észre borzasztó nyelvtami hibákat, eszembe is jutottak a szavak, mondhatni átkapcsoltam angolba. Szóval ja, azóta amúgy sokat gondolkozok angolul is, főleg ha angol filmet vagy videót nézek, akkor magamban angolul reagálom le, vagy képzelem el a dolgokat. Érdekes ez. Pofázhatsz magadnak amúgy otthon is angolul, legalább gyakorlod. Vagy akár Sirivel vagy Google asszisztennsel is beszélhetsz angolul, vagy ha írsz vkinek vmit angolul, akkor azt hangalapú gépeléssel tedd, ilyen kis apró dolgokkal szerintem belerázkódhatsz.
2021. máj. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezen csak úgy tudsz változtatni, ha gyakorlatot szerzel a nyelv használatában. Keress olyan szituációkat ahol kénytelen vagy angolul beszélgetni és egy idő után természetesen fog már jönni. Nekem 1 hétbe telt anno, hogy kényelmesen tudjak beszélgetni külföldiekkel amikor elkezdtem együtt dolgozni velük és még csak B2 szint körül mozgott az angolom. Ez inkább egy pszichés gát, mintsem nyelvtanulási probléma.

Szerintem nekem az segített a legtöbbet, hogy lettek külföldi barátaim akik nagyon közel állnak már hozzám és egy idő után egyszerűen kényelmesen éreztem magam körülöttük a beszélt nyelvtől függetlenül.

2021. máj. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez igen egyszerű. Erőt vettem magamon, és elkezdtem beszélni. Senki nem utált volna jobban megszólalni, mint én. Aztán elhatároztam, hogy márpedig én ettől megszabadulok. Nem a gátlásra figyeltem. Bármely társaságban jelentkeztem, visszakérdeztem, megszólaltam, miközben nem lett volna szükséges.
2021. máj. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!