Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen témakörök szoktak...

Milyen témakörök szoktak lenni a beszédkészségben a C1-es angol nyelvvizsgánál?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 28. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
szia, szerintem viszonylag egységes mindenhol, az origo oldalára fel van töltve a témalista, ott megtudod nézni
2023. ápr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Ha még eddig se jutottál el, mi lesz vele? :D

[link]


Nézz ott körül, olvasd el a vizsgaszabályzatot is, hogy tudd, mire számíthatsz.

2023. ápr. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Számít? Nem a témaismeretedet értékelik, hanem a nyelvtudásodat. Majdnem mindegy, mit hadoválsz össze, terelheted a témát és hazudhatsz is. Sok embernél épp az a probléma, hogy igazat/tartalmilag helyeset akarnak mondani idegennyelven is, miközben nyelvvizsgán rohadtul nem ez a lényeg.
2023. ápr. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
azért számít szerintem, kihúzol egy témát amiről meg sem tudsz nyikkani, mondjuk még magyarul sem, nem kezdhetsz el kedved szerint teljesen másról beszélni
2023. ápr. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

#4

Dehogynem. Szépen angolul elmondod, hogy gőzöm sincs erről a témáról, még magyarul sem tudnál róla 5 összefüggő mondatot elmondani, úgyhogy csak találgatni fogsz, szerinted a téma címe alapján miről szólhat, aztán a találgatással szépen olyan irányba tereled a témát, amiről tudsz beszélni.


A vizsgáztatók sem szakértői minden témának és alapvetően nem is érdekli őket. Őket az érdekli, hogy felmérjék, hogy a nyelvtudásod eléri-e azt a szintet, ami a vizsga teljesítéséhez szükséges.

2023. ápr. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
adnak egyébként valami gondolkodási időt, vagy rögtön el kell kezdeni beszélni? akár a képleírásnál?
2023. ápr. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Dexamon nincs képleírás.
2023. ápr. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
dexamon könnyebb a szóbeli mint a többin? sok ajánlást láttam róla, de végül origora jelentkeztem, azonban ha nem sikerül akkor megpróbálnám dexamon
2023. ápr. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokaknak könnyebb. Persze hogy kinek mi könnyebb, az a feladattípusoktól is függ.
2023. ápr. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De mondjuk attól, hogy a Dexamon figyelembe veszik az érdeklődési kört (humán vagy reál), eleve szimpatikusabb.
2023. ápr. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!