Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mesterképzésre jelentkezésnél...

Mesterképzésre jelentkezésnél valóban nem nézik szigorúan a krediteket?

Figyelt kérdés

Ugye ha alapszakomtól eltérő mesterre jelentkezek, akkor le van írva szakoknál, hogy, 60 kreditet kell teljesíteni különböző területekről, és 30 kredittől felvesznek mondjuk, a hiányzó krediteket pesig teljesíteni kell a képzés során a mesteres tárgyakkal párhuzamosan.


Most pl. én a szöveg alapján, hogy milyen tárgyakat fogad el, a saját szakomnál pl. vagy 30 kreditet számoltam össze, ehhez képest valaki meg mondta, hogy ő ugyanezzel az alapszakkal ugyanerre a mesterre majdnem teljes kreditértékkel jutot be, és hogy nem is nézik komolyan, caak nagyjából legyen valami hasonló tárgy, meg ha nincs is meg minden, akkor is az egyetemek nagy része kb "jóvanazúgy" elven azt mondja hasraütéssel, hogy ezt meg azt a tárgyat pótoljam, azt csá', úgy veszik, hogy jó vagyok. Nyilván ezt így az utca nyelvén írtam most, csak hogy átmenjen, amit kérdezni akarok. Ez tényleg ennyire lazáb megy? Én azt hittem úgy van, hogyha pl. gazdasági területről kell közgazdaságtan, és nekem mondjuk közgazdaságtani ismeretek vannak, akkor abba is belekötnek, hogy hát ez nem is az a tàrgy, ti nem is ezt tanultàtok stb. Más meg azt mondja, hogy elfogadnak ezek mindent, még ha csak hasonlít a tárgyak neve, már azt is siman.



2023. jún. 24. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon csinálnak ügyet belőle
2023. jún. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A tárgyak elnevezését, a tárgytematikák százalékos egyezését csak olyankor veszik górcső alá, ha egyik egyetemről másikra akarsz átkéredzkedni ugyanarra(!) a szakra a tanulmányaid kellős közepén.


A mesterszakos felvételi teljesen más kategória. Ahogy írtad is, a szabály az hogy az adott területről, tehát általánosan kellenek kreditek. Ezért kell beadni a mesterhez kreditelismerési kérelmet beadni azoknak az alapszakja nem teljes értékben egyenesen elfogadható, hogy az egyetem megmondja hányadán állsz és mit kell esetleg bepótolnod. Ne aggódj. Az egyetem örül, hogy egyáltalán akar valaki mesterre menni, nem itt fognak szívózni.

2023. jún. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szintén alapszakomtól eltérő mesterre jelentkeztem.

A TO-tól elkértem az igazolást az eddig teljesített tárgyakról majd a kérvénnyel együtt elküldtem a bizottságnak.

Én kb 35 kreditet számoltam, de 50-et fogadtak el. Így csak 10-et kell pótolnom.

(Nyelvszakról megyek nemzetközi tanulmányokra)

2023. jún. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem elfogadtak 60/60-at teljesen màs területről. Alig akartam elhinni.
2023. jún. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ennek örülök. Én azt hittem tematikát, mindent összevetnek, hogy ugyanazt tanultam e, mint amire ök gondolnak egy adott tárgyon. Ezek szerint, ha névlegesen valami olyan tárgyam volt, amilyen tetületről számolnak kreditet, akkor azt mindet elfogadják magyarul.
2023. jún. 26. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!