Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók akik otthagy...

Orvostanhallgatók akik otthagytátok az egyetemet, megbánás vagy inkább megkönnyebbülés van bennetek? Milyen szakra váltottatok?

Figyelt kérdés
2023. jún. 27. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Megkönnyebbülés. Hiába szerettem a bioszt és a kémiát középiskolában, és mindig is érdekelt, de a második félév után rájöttem, hogy valami nem stimmel, és nem érzem magam jól.

Villamosmérnökire váltottam, azóta már van egy közgazdász és egy jogi diplomám is. Tudom ez így furcsán hangzik, de ahogy az én karrierem alakult, ahhoz tökéletesen jöttek ezek.

2023. jún. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
Szintén a 2. félévben kezdtem azt érezni hogy nem nekem való, és egyértelmű megkönnyebbülés volt abbahagyni. Nyelvtanár lettem.
2023. jún. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

Első évét megcsináltam, de már az első szemeszter után leadtam a jelentkezésem állatorvosira, most fejeztem itt be a harmadik évem. Kettő között vaciláltam nagyon sokáig, családom az általános orvosi felé terelt hogy mégis inkább embereken segítsek, ennek nagyobb a megbecsülése, jobban fizet stb. Azt éreztem hogy az egészségügy nekem való, gyógyítani szeretnék, de rájöttem hogy inkább állatokkal foglalkoznék, hiába volt a "sima" orvosi nagyobb presztízs.

Olyan szempontból nem bántam meg hogy ezt sokkal szívesebben végzem, úgy érzem ez a nekem való pálya, de nem volt megkönnyebbülés mert a családom nem fogadta túl jól a döntésem.

2023. jún. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!