Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri otthon, egyedül program...

Megéri otthon, egyedül programozást tanulni?

Figyelt kérdés

Mennyi esélyem van autodidakta módon elsajátított infós tudással a munkaerőpiacon?


28 vagyok, 8 órában dolgozom, nem nagyon lenne időm emellett egy tanfolyamra, ráadásul némelyik több millió forintba kerül.. ezért gondolkodom inkább az önképzésben.



2023. júl. 2. 12:41
 1/5 anonim válasza:
100%

Ha van kitartásod, motivált vagy és rendelkezel a szükséges logokai és rendszerszemléleti készségekkel, akkor meg tudod tanulni.


Meg kell találnod a kezdőknek szóló tutoriálokat.


Ezzel nem tudom, hogy találsz e rendesen fizető munkát. Talán, ha besegítesz szabad forrású projektekbe, az növeli az esélyeket.


Mondjuk olyasmiket hallottam, hogy már tapasztalt fejlesztőként is elég nehéz programozó melót találni.

2023. júl. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Udemy, Coursera, LinkedIn Learning, magyar oldalból pedig a Gerilla Mentor Klub oldalt ajánlom.
2023. júl. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Ha téged érdekel, szeretnéd ezt tanulni/dolgozni, akkor megéri. Viszont készülj fel, hogy programozáshoz: sok kitartás, szorgalom, tehetség, affinitás, önképzés, és folyamatos tanulás, fejlődés szükséges.

Vannak remek anyagok, videók és mini kurzusok, amik segithetik az önálló tanulás. Ez előttem szólott annyiban egesziteném ki, hogy webuni, honlapján vannak programozással kapcsolatos kis videó kurzusok akár ingyen is, illetve néhány ezer forintért vannak köztük nagyon jók is.

Arra készülj fel, hogy viszonylag időigényes és türelem szükséges hozzá.

Nem beszélve, arról hogy eljuss arra a szintre, amikor már képes leszel referencia munkát készíteni, amit feltudsz mutatni munkavállásnál.

Nem reménytelen, de nem lesz egyszerű.

2023. júl. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem érdemes alapokat magadtól, utána tanfolyam.
2023. júl. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, simán.


Abszolút nem nehéz és végtelen mennyiségű jobbnál jobb anyag van fent a neten ingyen vagy nagyon olcsón.


Az egyetem is jó, de most webes területen dolgozó backend fejlesztőként azt mondom, hogy abszolút semmit nem használok fel az egyetemről. Arra jó volt, hogy kapcsolatokat szerezzek és egy általános betenkintést kapjak az ITról általánosságban. Kb úgy képzelem el, mint az érettségit. Az sem készít fel semmire specifikusan.


Ha nem is leszel programozó, szerintem elég jó hobbi tud lenni, amiben el tudsz merülni.

2023. júl. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!