Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Felszabadult mostanában sok...

Felszabadult mostanában sok időm, egyedül mit javasoknátok, programozás téren tanulni, amiből pénz is lehet?

Figyelt kérdés

Levelező egyetemre járok, humán területen. Jelenleg nem dolgozom, lakaskiadasból van pénzem.

De érdekel a programozás.

A matematikában nem szeretnék nagyon belemélyedni.


Olyat szeretnèk tanulni amit:

egyedül el lehet sajátítani

ha elsajatítom akkor lehet vele olyan munkát találni, amivel 4 órában vagy szabad időbeosztasban részidős munkaként lehet csinálni


Célirányosan érdekelne, nem így, h tanulj meg javaban programozni.

Hanem a kriteriumaimnak megfelelően mit javasolna aki ért hozzá.

Minden javaslatot köszönök.


Csak az írjon már aki ért hozzá.



2020. okt. 10. 23:49
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Úgy 99%-is eséllyel belőled nem lesz programozó ilyen hozzállással, hogy a matek az fuj, meg mit kell csinálni, hogy a minimumt elérd. Ebben a szakmában pont a lelkesedés a lényeg, anélkül nem vagy versenyképes.

4 órás melót meg életemben nem láttam még juniornak. Szóval tisztázás képpen: képzett szakemberből hiány van a piacon, de pályakezdőből 10 másik áll a helyedre bármikor, ott te még nem válogathatsz.

2020. okt. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el, koma.

Te soha nem fogsz programfejlesztésből élni.

2020. okt. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a webfejlesztés érdekel, akkor a front-end része jó választás lenne szerintem.
2020. okt. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 zozo256 ***** válasza:
100%
Egyetértek, frontend fejlesztőnek simán lehet menni. Ahhoz a részhez nem kell igazán sok matek. Nem azt mondom, hogy könnyű is lesz, de szerintem az a szint hozható komolyabb reál alapok nélkül is.
2020. okt. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 4 órás munkaviszony és a teljesen szabad időbeosztás alkalmazottként nem jellemző erre a területre. Én szoftverfejesztőként dolgozom régóta és pár éve szerettem volna mást is tanulni nappali egyetemen, emiatt kerestem 4 órás állást vagy rugalmas munkaidőt.


Nagyon ritka. 4 óra esetleg gyakornoki szinten van még. A szabad időbeosztás/rugalmas munkaidő kamu. A legtöbb helyen van egy fix törzsidő és max 2-3 órát tudsz úgy beosztani, ahogy akarsz, tipikusan az ebédidő körül, de azt is csak akkor, ha valaki nem szervez rá meetinget.

Visszatérő kisgyerekes anyukáknak volt nálunk lehetőség 6 órás munkaviszonyra, de 4-re ott sem mentek le.


Alapvetően nem szeretik a cégek azt látni, hogy nem ők a legfontosabbak az életedben és van jobb dolgod abban az időszakban, amikor a többi kolléga dolgozik.

2020. okt. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pénz mindenben van, szóval azt javaslom hogy olyat tanulj, ami érdekel. (Én beágyazott rendszerekkel foglalkozok már egy ideje. Weblapfejlesztéssel valószínűleg akkor se foglalkoznék, ha 5x ennyit fizetnének érte, mert nem érdekel.) 4 órás munkarendet én nem ismerek, olyan viszont van, hogy egy projekthez keresnek X programozót, ők egyszerre dolgoznak addig, amíg nem végeznek vele (pár hét vagy hónap általában). Itt viszont a 8 órás munka az alap (de van olyan is ahol 16 órában kell tolni, egy a munkaadó által meghatározott helyen, és majd ha végeztél akkor szépen hazavisznek).
2020. okt. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!