Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Utcai harcra melyik a leghatás...

Utcai harcra melyik a leghatásosabb küzdősport?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 12:15
 1/8 anonim válasza:

Egyik sem.. Az utcán manapság lelőnek tisztes távolból szerintem, vagy hátulról megböknek.


Ha mindenképp választani kell: ez a Te testi adottságaidtól, habitusodtól függ. Senkinek nem lehet konkrétat mondani, főleg látatlanban.


Sok sikert a jó választáshoz!

2010. okt. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igaz, egyébként én a "birkózó" alkat vagyok nem gyúrok de hatalmas súlyokat tudok mozgatni! De ütni nem nagyon tudok, a Boxon gondolkozok és a Kyokushin!
2010. okt. 13. 16:45
 3/8 anonim ***** válasza:

KB én is olyan alkat lehetek, mint te.

Ha sikerült találni valamit, akkor szólj lécci:)

2010. okt. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
wintsu állat egy küzdő sport. kezdj el járni rá te is. nem fogod megbánni. én már járok rá. épp ma tanultam mg hogy lehet valakinek 5 mp alatt kitörni a nyakát. amúgy a lényege hogy egy gyengébb fizikumú is megtudja védeni magát egy erősebbel szemben. PL: jön feléd 3 cigány(egyértelmű hogy kötözködni fognak) te meg egyedül vagy nem túl izmosan. beléd kötnek de ha kitanultad vagy akár csak félig ezt a harcművészetet nem telik bele egy teljes perc és holtan fekszenek a földön. te meg mész sittre. szóval óvatosan. elég egy jó egyenes rúgás és már törik is a lábuk. egyszóval hasznos de könnyen ölni lehet vele. de csak önvédelemre használható támadásra nem.
2010. okt. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
ezer bocs elírtam a nevét Wing Tsun. szóval ezt kezd el. a test alkat lényegtelen. én elég magas vagyok de vékony is. inkább atlétikára való testalkat az enyém. ezzel könnyebb érvényesülni itt. viszont a tieddel akkorát tudnál ütni mint egy ház. szóval ezt ajánlom. egy bokszoló aki a városunkban vezette a bokszklubot abba hagyta hogy erre járhasson. cirka 15 év és nagymester lehetsz belőle.
2010. okt. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Köszi utolsó válaszoló!


Amúgy mi ennek a technikának a neve?

VIdeót tudnál linkelni?


Még annyit kérdeznék, hogy küzdősportot érdemes e annak is elkezdeni, akinek gyengébbek a reflexei, illetve a fájdalomküszöbe alacsony.(remélem jól írtam úgy értem, hogy viszonylag a fájdalomtűrése alacsony)

2010. okt. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Hát figyelj. brucee lee is ezt nyomta régen. állítólag ebbe volt ő a legnagyobb. fizikai állóképesség nem fontos. mi például alig csinálunk fekvőtámaszt futást vagy ilyesmit. mindegy a testalkat is. hát a fájdalom se túl nagy mivel hogy az egész mozgás kultúrát egy nő találta ki ha jól tudom már 50 körüli volt. már szinte öregasszony. a lényege hogy te magadat bárhol bármikor meg tudd védeni. támadni nem lehet vele de védekezni brutálisan. annyit még mondok hogy ezt a harc művészetet őrizték leginkább a kínaiak. ez jutott a nagy falon túlra a legkésőbb.

http://www.youtube.com/watch?v=vTZUibPr6kU

amit itt látsz ezt szoktuk mi is csinálni. ezzel kezdünk majd utána jönnek a gyakorlatok. rúgás mozgás ütés ilyesmik. Agyban nagyon nehéz azt előre mondom. fizikálisan nem fárad le tőle az ember de agyban nagyon.

persze kell fizetni érte nekem 3 ezer ft havonta. azt nem tudom más városban mennyit kell de itt a környékünkön PÉCS Szekszárd ott már közel 10 ezreket. viszont nagyon megéri hidd el. próbáld meg nehéz lesz de megéri. feladni nem szabad.

2010. okt. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A támadásról annyit hogy lehet vele támadni csak verekedést kezdeményezni nem. gyakorlatilag téged kell megtámadnia valakinek hogy te utána elvédd majd kinyírd. tehát az ellenfélnek kell kezdeményezni te csak utána tudsz támadni. nagyon durva egyébként nyakkitörés arc betonba verése lábtörés bármit megcsinálhatsz. amit akarsz. nagyon piszkos és mocskos trükkök vannak benne.kis helyről is tudsz akkorát ütni mindenféle erő kifejtés nélkül hogy komoly baja lehet az áldozatodnak. Életkor is mindegy én 20 vagyok aki jár még van egy 13 éves srác 30 fölötti nő két 40 körüli fegyőr és még vannak néhányan de mind más életkorban.
2010. okt. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!