Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősport a leghatásos...

Melyik küzdősport a leghatásosabb a krav maga ellen?

Figyelt kérdés
2010. máj. 2. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a krav maga arról szól,hogy az embert minél gyorsabban,és minél gátlástalanabbul ártalmatlanná tegye,szerintem a thai-box a legjobb.Mégpedig azért,mert szűk,hatásos,erős technikákat alkalmaz.Nem nagyon ad lehetőséget fogásra,megtanulsz elmozogni,combos köríves rugás alatt kicsi az esélye hogy t.könrúgjon,egyenes ütésekkel,rugásokkal távol lehet tartani,amíg kitalálod mivel operáld.

Amúgy értem a kérdést!Lehet hogy nemsokára sok krav magás jön hazánkba!

2010. máj. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha gyorsabban ütsz és eltalálsz egy kiütési pontot, akkor győztél. Teljesen mindegy milyen stílust használsz. Lehet utcasarki pofozkodós is.
2010. máj. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Gondolom az utcasarki pofozkodó könnyen beüt a thai-boxos fedezéke közé,és a parasztlengője elkapja,amikor lábbal elmozog,vagy lefordul róla! Látszik hogy még senki nem "fújta ki az orrod"rendesen.Különben nem az a kérdés,hogy mi a leghatásosabb a krav maga ellen,mert az egy ak47es,hanem az hogy melyik KÜZDŐSPORT a leghatásosabb a krav maga ellen!
2010. máj. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Az elsőnek van igaza.Az elmozgó,hidegvérű,ellenfél elleni bunyóra nem az igazi.Inkább gyors letipró stílus,a meglepetés erejével.Egy boxoló,aki mindíg elmozog ütés után,nagy eséllyel veszi fel a keszűt ellene.Persze függ a km es tapasztalatától,és a mozgási tértől is.

Egy ellenfél ellen még nagyon meggyőző a Brazil jiu-jitcu vagy vale tudo.Az meg a fordítotja a boxolónak.Ha egyszer hadja,hogy közel kerűljön vége.Kitöri kezét-lábát.

2010. máj. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
hadja=hagyja
2010. máj. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Krav-magásként a válasz:

Ha hátulról agyonütnek egy vasbottal, akkor tök mindegy, hogy mivel foglalkozik az ellenfél :D És ez sajnos igaz :) De hát reális ember vagyok...azellen a KM-es se tud védekezni :)

Egyébként meg tudásfüggő. Ha olyan az ember, akkor egy szar támadó ellen (csináljon bármilyen sportot), biztos hogy nem marad alul, főleg ha még logikus is a gondolkozásmenete és nem blokkol le.

Egyébk a Brazil jiujiutsu egész jó...sok km-es csinálja aztis... :D

2010. máj. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

Ha még azt is csináljátok,akkor lassan tényleg kitűzitek a parlamentre a kék-fehér lobogót:).

A fenébe.

2010. máj. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 escrogar ***** válasza:

szia!


jómagam thai boxolok, és csak pozitívumokkal szolgálhatok róla. viszont a kérdés sztem alapvetően rossz.


belekóstoltam anno a krav magába is, és úgy veszem észre, hogy utcára a leghatékonyabb stílus. valóban kegyetlen és hatásos. ellenben más stílusok ellen nem hiszem hogy kifejezetten sok haszna lenne. ugye az a taktikája, hogy gyorsan, sokkhatással gyenge pontokat támad agresszíven. thai boxolóként viszont arra tanítanak minket, hogy ne féljünk bekapni ezt-azt, mert ha ezzel pl. közel kerülhetünk az ellenfélhez, akkor megérheti. persze ez helyzetfüggő.


igazából kifejthetnéd, hogy mi a konkrét helyzet, hátha akkor jobb válaszok születnének...

2010. máj. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Na látom nektek is megvan a véleményetek a kék-fehérekről :)

Mennének az anyjukba!

2010. máj. 7. 22:46
 10/12 anonim ***** válasza:
az a konkrét helyzet szerintem, hogy a kérdező elhiszi amit egyes szélsőséges médiumok írnak, nevezetesen hogy a zsidók krav-maga hadsereget képeznek hazánkban
2010. aug. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!