Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit tanul egy pszichológia...

Mennyit tanul egy pszichológia szakos BSC,MSC,PHD-n?

Figyelt kérdés

Megköszönném ha leírnátok tapasztalataitokat. Nem tudom hogy reális lenne nekem-e, tudnám-e bírni a tanulást.

Kutatón gondolkoztam de pszichológus is jó lenne nem tudom biztosra.


Az lenne a legjobb ha privátban tudnák beszélni veletek több üzeneten át amúgy...



2023. júl. 7. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

BA: befér mellé egy második szak szombati levelezőn (vagy akár nappalin is, bár azt nehéz összeegyeztetni). Tegyél magadnak egy szívességet, és vegyél fel mellé egy gazdasági alapszakot (gazdálkodás és menedzsment, kereskedelem és marketing stb.).


A BA tanulós. Némi infó erről: [link]


MA: full üresjárat. Befér mellé még egy másik szak meg egy főállású munkahely is. Egy ismerősöm még három (!) egyetemre járt mellette.


PhD: nem pszichológus PhD-m van, de mindegyik doktori program tanulós, mint állat. Itt már nem a vizsgákra tanulunk, hanem a legjobbak akarunk lenni. Mérhetetlenül sok publikáció, kutatás van, kitanulhatod a beledet is.

2023. júl. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De ha másik szakot felveszek akkor tellik az ingyenes félévjeim és fizetős lesz vmikor a további tanulás nem?


Láttam a videót elég szomorú. Több százan végzik el a mestert azzal sem nem mennek pszichologúsnak. Nem tudom mit mondjak igazából...

2023. júl. 9. 13:14
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
A szombati levelezők általában fizetősök, így most fizetsz értük, de nem fogynak velük a féléveid. Őszintén, még diákhitelből is megéri. Az állami féléveidre szükséged lesz a mesterszak végéig, hogy pszichológus lehess.
2023. júl. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező! Kicsit félrevezetett téged az előző válaszoló, ugyanis a "szombati levelezők" ugyanúgy fizetősök, és általában nem csak szombaton vannak, hanem pénteken is. A BA mellett valóban tudsz egy másik egyetemre is járni, de ha dolgozol is, akkor nem fogod tudni megoldani, nekem egy diákmunka volt mellette, kb heti 30-32 órában és így is azért elég kevés szabadidőm volt. Szerintem ha pszichológus akarsz lenni a hagyományos értelemben, hagyd a közgázt, gyűjts pénzt a szakképzésekre és a módszerspecifikus képzésekre inkább. Az MA elég chill volt, de azért nem 3 szakra lehet járni mellette :D vannak bejárós órák, kétlem, hogy összeegyeztethető. Nekem az MA mellett is munkahelyem volt, hr recruiter voltam kb 32 órában, ha ilyesmi munkát csinálsz, ebben is szerzel tapasztalatot és tényleg teljesen felesleges a közgáz, mert hr tapasztalattal és pszichológia mesterrel nyílt utad van a multik világába. A PhD-vel kapcsolatban nincs tapasztalatom, gondolom van elég sok munka, viszont nálunk a PhD-sek többsége csinál valamit mellette, bár nem teljes munkaidőben, mert azt tiltja a törvény.


Írj nyugodtan privátban, hamarosan államvizsgázok mesteren, klinikai-vagy tanácsadó pályára készülök, de van tapasztalom a munka-és szervezetpszichológia területén is bőven

2023. szept. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4. “Kicsit félrevezetett téged az előző válaszoló, ugyanis a "szombati levelezők" ugyanúgy fizetősök”


Szövegértés…? Kedves 4-es… 🙃

2023. szept. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Ja bocsi, azt félreolvastam :) de a többivel akkor is félrevezetted kicsit
2023. szept. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
6. Nem hiszem, hogy félrevezettem volna. Pszichológus a gyerekem, és nagyon jól ismerem a munkaerőpiacot is.
2023. szept. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Oké, de nem mindenki szeretne közgazdász lenni. Nem mindenki a sok fizetés miatt lesz pszichológus :) létezik hivatástudat. A legtöbb pszichológusnak nem fér össze az elveivel, amit egy közgazdász csinál. Meg nem is érdekli. Legalábbis magamból kiindulva. Hagy döntse el szerintem a kérdező, hogy mi érdekli, meg nyilván a gyermeked is el tudja dönteni és én is
2023. szept. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%

8. Akkor írd azt, hogy neked személyesen bajod van a közgazdászokkal vagy közgazdaságtannal – annak ellenére, hogy <vagy éppen azért, mert> toborzással foglalkoztál korábban. Azt is hangsúlyozhatnád, hogy még csak végzős egyetemista vagy, és egyelőre halvány lila segédfogalmad sincs a valós életről, csak annyi, amennyit egyetemistaként érteni vélsz belőle.


Én viszont egy 50 éves iparági profi vagyok, eredetileg szintén segítő foglalkozással, viszont értelemszerűen 25+ év valós munkatapasztalattal különféle szektorokból. Konkrétan többet dolgoztam eddig, mint amennyit te éltél…


Már bocs ezért a kirohanásért, de olyan vicces, amikor 16 évesek osztanak házassági tanácsokat, és egyetemisták osztanak le (egyébként PhD-zett és 15+ éve egyetemen oktató) szakembereket…

2023. szept. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Ne haragudj, én csak a saját gondolataimat írom le :) semmi bajom a közgazdászok munkájával, tisztelem őket, de ha valaki üzleti szektorban szeretne dolgozni, menjen közgazdász szakra. Pszichológusként, segítő szakemberként nem azt tanuljuk, hogy hogyan hajtsunk minél több profitot egy cégnek, lelketlenül sokszor (állami szektorban dolgoztam, és igen, lelketlen ez a folyamat...), a segítő készségeinket nem kell használni. Egy olyan szinten empatikus és segíteni akaró ember, aki eljut a pszichológia mester végéig és még tovább is szeretne menni, nem ilyen folyamatokban szeretne részt venni alapesetben. Nálunk ez úgy történt az ELTE-n kérlek, hogy aki látta, hogy a segítő szakma nem neki való, az nem ment pszichó mesterre, hanem valami közgázra ment át. Mert felesleges tovább terhelni ilyesmikkel az agyát onnantól, jobban jár, ha átmegy másik szakra, ami kapcsolódik is ahhoz, amit csinálni akar, mert itt a legtöbb multinál és kisebb vállalatoknál sincs semmi köze a pszichológiához sem a marketingnek, sem a toborzásnak, sem semminek. Persze meg lehet most ezért kövezni, én ezt így látom, de ezért szép a modern világunk, mert sokfélék vagyunk és nem mindenki ugyanúgy gondolkodik.
2023. szept. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!