Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 443 pont elég lehet a Semmelwe...

443 pont elég lehet a Semmelweis egyetem általános orvos szakjára idén?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy elég lehet-e, mert ennyi eddig bármikor elég lett volna, de idén ráadásul sokkal többen jelentkeztek, mint eddig. TTehátt nem tudom, hogy a Sote vagy egy vidéki legyen első helyen, mert semmiképpen nem akarok jövőre felvételizni.

2023. júl. 9. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Előre nyilván nem tudhatjuk,de jók az esélyeid. Viszont hogy érted mi legyen első helyen? Nyilván amit jobban szeretnél. Azzal, hogy valamit első helyre teszel nem lesz nagyobb esélyed, mint aki harmadiknak jelöl valamit, az dönt, hogy hova elég a pontod.
2023. júl. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igazából nekem mindegy a kettő közül, úgy értem mindkettő jó, Pest is vidék is. Akkor átfogalmazom a kérdés egyik részét, ha nem első helyen jelölöm meg, de mondjuk elegendő a pontszámom - az első helyen megjelöltre mmeg nem - akkor is felvehetnek a második helyen megjelöltre, vagy az első helyen megjelölőkből töltik fel előbb a helyeket?
2023. júl. 9. 10:49
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem számít hanyadik helyen van, csak a pontokat nézik. Tehát ha beírod elsőnek a SE-et, és nem elég a pontod akkor a kövi helyen levőre ha elég oda vesznek fel. Különben mi értelme lenne többet megjelölni?
2023. júl. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem a SOTE ÁOK-hoz kevés lesz...
2023. júl. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is necces idén ennyi ponttal, de nyugodtan hagyd első helyen, ha ezt szeretnéd a legjobban. Felvételi szempontjából nem jár előnnyel az, hogy első helyen jelölted meg a szakot, csak a pontokat nézik. Ennyi ponttal nem kell attól félned, hogy sehova se fognak felvenni.

(Esetleg ha a POTE van második helyen azt érdemes megfontolni, hogy első helyre rakod-e, mert ott az első helyes jelentkezőknek ingyenes a koli és meg lehet pályázni a rektori ösztöndíjat, amit ennyi ponttal jó eséllyel megkapnál.)

2023. júl. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
#5 Én POTEs vagyok és ez mind igaz, amit írsz, viszont engem mikor 2021ben felvettek, rektorit azthiszem 460 pont körüliek kaptak, ez nem pontos szám (azt tudom hogy én 452re nem kaptam) illetve sokakat nem is vettek fel koliba a szaktársaim közül, mert nem volt hely, még úgy is, hogy 4-5 órára laktak Pécstől. Ez nem rémisztgetés, meg lehet azóta változott, csak gondoltam megosztom a tapasztalatomat ezzel kapcsolatban.
2023. júl. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2023. júl. 9. 14:59
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

#6: Jogos, de idén felemelték 300-ra a rektori ösztöndíjat kapók számát, úgyhogy valószínűleg már sokkal kevesebb ponttal felvettek is meg fogják kapni.

Szerintem azért nem olyan nehéz bekerülni koliba. Én 4 órára laktam Pécstől, nagycsaládosak vagyunk, de nem lett túl magas felvételi pontszámom, mégis felvettek az elsőnek megjelölt koliba. Gimis osztálytársamat szintén ponthatár közeli pontszámmal vették fel, ők ráadásul nem is nagycsaládosak és ő is bekerült az elsőnek megjelölt koliba. A szobatársam pesti volt, kifejezetten jómódú családból származott, de neki is 2 tesója volt és nagyon jó ponttal jött, így őt is felvették az elsőnek megjelölt koliba. (Mindhárman orvosisok vagyunk és Szántóban laktunk.) Szóval szerintem akit 5 órás távolságból nem vettek fel, az valamit a jelentkezésnél ronthatott el. Nem azt mondom, hogy mindenkit felvesznek, de ha valaki messze lakik, vagy rossz anyagi helyzetű, vagy nagycsaládos, az azért jó eséllyel be fog kerülni valamelyik koliba. (Ezért érdemes az összes elérhető kolit megjelölni, nem csak egyet vagy kettőt.)

Illetve tavaly még tuti volt rá lehetőség, gondolom majd idén is kihirdetik, hogy akit esetleg mégse vesznek fel koliba, azok megpályázhatnak 10 hónapra albérlet támogatást. Nyilván nem a teljes bérleti díjat fedezik (kb a kollégium díjával megegyező összeget szoktak utalni), de tudtommal más egyetemek még ennyivel se támogatják az albérleteseket.

Ezzel nem meggyőzni akarok senkit. Egy pestinek/szegedinek/debreceninek csak ezek miatt nem is biztos, hogy megéri Pécsre menni, de akik egyik orvosihoz se laknak közel és koliban terveznek lakni, azoknak szerintem érdemes meggondolni, hogy Pécset írják első helyre.

2023. júl. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. júl. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#4-es!

Te egy jós vagy. 444 lett a ponthatár.

Sajnálom a kérdezőt.

2023. júl. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!