Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Túlképzettnek számítanék ha...

Túlképzettnek számítanék ha elvégezném a jogi egyetemet?

Figyelt kérdés
Ápolóként dolgozom, nem is akarom lecserélni a szakmámat, hisz nem tudom megmondani mennyi ideje akartam már eként dolgozni. De rengeteg olyan dolog történt velem az elmúlt 6 hónapon belül, ami jogi segítséget kívánt meg. Ez a segítség apám volt (fogyasztóvédelmis), viszont nem akarnék mindig rátámaszkodni ilyen helyzetekben. Tehát ápolóként túlképzettnek számítanék ha elvégezném a jogi egyetemet?

2023. júl. 15. 05:03
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
15 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek olyan ápolót aki jogot akart mellette végezni szabadidejében. Hiába a belefektetett idő és pénz, a harmadik év végén/negyedik elején abbahagyta, mert nem bírta a munka mellett még azt a sok tanulást.

Igen, túlképzettnek túlképzett lennél. Mondjuk ha már belelátsz a kórház életébe akkor lehetnél a kórházi jogász is.


De csak amiatt, hogy néha van pár ügyed, nem érdemes elvégezni a jogi egyetemet.

2023. júl. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként ha van benned tudásvágy akkor fejlődj mindenképp. Nem írtad, hogy okj-s vagy diplomás ápoló vagy. Ha az előbbi akkor csináld meg a diplomát.

Ha az megvan akkor tovább és tovább. Például a triázsos tanfolyamot. Fejlődj mindenképp, de ha a szakmádat már megtaláltad akkor abban, célirányosan. Nem pedig egy teljesen más ágon.

2023. júl. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
Sztem ezért totàl felesleges elvégezni. Te most azért, hogy egy évbe max 2x előforduló jogi tudást igénylő helyzetben képviseld magad, képes lennél 5 évig sz..ni egyetmen, ahol első évesként rádzúdul 600 oldalnyi római jog, 300 oldalnyi egyetemes és magyar alkotmánytörténet, államelmélet, szociológia, közgazdaságtan, jogbölcselet stb. Aztán ha csúszás nélkül túlélsz 5 évet, akkor is egy gyakorlatlan kezdő jogász leszel, akinek ugyanúgy jogtárból kell majd megkeresnie a jogszabályt, ami téged érint, mint annak, aki el se végezte.
2023. júl. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%

Én 49 éves vagyok és két hét múlva szerzem meg a sokadik diplomámat (az alap- meg mesterképzések miatti félreértések mellett nehéz számot mondani, de nagyjából 3 területen mozgok, azaz van 3 alapképzésem + 6 mesterképzésem) és van PhD-m is. Nem ismerem a "túlképzés" fogalmát, és még soha senkit nem érdekelt, hány diplomám van, már csak azért sem, mert a felét eleve kihúzom ha bárhova jelentkezem.


Szerintem nagyon jó ötlet tanulni, csak egy kicsit körbenéznék még, hogy miket lehet, mert szinte biztos, hogy nem a jogász a legjobb ötlet. A gazdasági szakoknak, pl. egy pénzügy-számvitelnek is nagy hasznát vennéd, és értelemszerűen még az egészségügyi diplomák között is körülnézhetnél, mik vannak, pl. mentőtiszti stb.

2023. júl. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10%

"gazdasági szakoknak, pl. egy pénzügy-számvitelnek is nagy hasznát vennéd, és értelemszerűen még az egészségügyi diplomák között is körülnézhetnél"


Valamit nagyon félreértettél tesó, nemtom a 6 diplomádból meg a PhD-ból hányat vettél, mert a kérdést nem sikerült felfogni. A kérdező azért akar jogra menni, (egyébként teljesen értelmetlen módon) hogy felmerülő jogi problémákat segítség nélkül tudjon megoldani munkája során. Kimondottan nem jogászként akar dolgozni, csupán egy évbe párszor felmerülő semmiségekre restelli, hogy más jogászoktól kérjen segítséget xD

2023. júl. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
8%
Egyébként EÜ-ben sztem totál félrevezető, és furán jön ki, hogy dr. lesz a neve előtt. Minden beteg azt hiszi majd, hogy orvos, aztán magyarázkodhat majd, hogy ő amúgy jogász, ezután kapja a következő kérdést, hogy akkor mit keres egy kórházban xD
2023. júl. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
19%
Nem számítanál túlképzettnek, mezei ápolóként számítasz alulképzettnek!
2023. júl. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%
Hiába pontozott le sok gyík, EÜben senki se látott még olyat, hogy valaki jogász doktorként ápoló xd
2023. júl. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem nem. De inkább valami egészségügyi végzettséget szerezz!
2023. júl. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
#6&8 az megfordult kicsi agyadban hogy a doktor előtagot nem kötelező használnia, feltüntetnie, főleg ha ápolóként dolgozik? De a betegek biztos a hetedik érzékükkel látni fogják rajta a "dr"-t, csak a képességük a jur-ra már nem terjed ki.
2023. júl. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!