Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem a Károli reformátu...

Van esélyem a Károli református ösztöndíjra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Utána olvastam a Károli Egyetem református ösztöndíjának szempontjairól. Lelkészi ajánlólevelet kérnek arról, hogy rendszeresen jár az adott diák templomba. A többi szempont (konfirmálásról papír, jó érettségi eredmények) megvannak, de nem járok templomba, így a lelkészi ajánlólevél nem lesz meg. Így még van esélyem az ösztöndíjat megkapni? Vagy érdemes lenne templomba járnom a papírért?

Alapszakon elvileg 200 diáknak jár



2023. júl. 16. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Bízom benne, hogy nincs.
2023. júl. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Károlis voltam és nincs esély. Most hiába kezdesz el járni egy gyülekezetbe, majd évek múlva kapnál ajánlást. Ez nem így működik.
2023. júl. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Megveszed a papot hogy írja meg az ajánlólevelet és kész. Még mindig jobban jársz mint ha nem kapnál ösztöndíjat vagy az idődet pazarolnád templomba járással.
2023. júl. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
3. A lelkész e presbitériummal együtt dönt.
2023. júl. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
4: nem gondolod, hogy egy szimpla ajánlásért összehívja a presbitériumot... :)
2023. júl. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
de igen, nem dönt maga.
2023. júl. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
#5 Attól függ mennyire fog vastagon a ceruza ;) Nem kell semmi ilyen formális bohócságot összehívni, egyszerűen aláfirkantanak egy papírfecnit ami 2 másodperc ha bedobják egymás postaládájába. Van az a pénz amiért megcsinálják, a politikusok után az ilyen vallási gittegyletek a legkorruptabbak. Szóval benne vannak az ilyen "buliban". Én is keresztény díjcsomagos vagyok ateistaként mert 2 üveg páleszért kaptam papi ajánlólevelet, így sokkal olcsóbb a mobil díjcsomagom. De ugyanúgy Krisna gyűjtésből is pumpáltam ki pénzeket.
2023. júl. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Már tagja vagyok egy gyülekezetnek és református gimnáziumba mentem tovább, ahová írt egyszer pár éve ajánlólevelet rólam a lelkész (ami 1-2 nap alatt megvolt), de aktív tagja nem vagyok a gyülekezetnek, ezért nem tudom, hogy írna e így is ajánlólevelet.

Köszönöm a válaszokat! Lehet megpróbálok a lelkésszel beszélni, hátha megírja és max nem írja bele, hogy rendszeresen járok

2023. júl. 18. 11:21
 9/10 A kérdező kommentje:
+ Az ajánlólevelet tudtommal nem kellett semmi felsőbb helyre elküldeni. Pár mondatban leírt engem a lelkész, meg azt is, hogy szépen konfirmáltam és miért ajánl engem, aláírta, dátumozta és kész
2023. júl. 18. 11:25
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

"de aktív tagja nem vagyok a gyülekezetnek, ezért nem tudom, hogy írna e így is ajánlólevelet."


És azért tetted fel a kérdést itt gyk-n a lelkész helyett mert mi tudjuk helyette a választ ugye?

2023. júl. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!