Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van esélyem 240...

Hi2003 kérdése:

Szerintetek van esélyem 240 ponttal bejutni az SZTE-TTK programtervező informatika szakára?

Figyelt kérdés
2023. júl. 23. 17:16
 1/7 anonim válasza:
22%

Tavaly 280 pont kellett, egyik szakra sem volt elég kevesebb pont.

[link]

2023. júl. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Már évek óta 280 a minimum ponthatár államilag finanszírozott bsc képzéseken, ha jól tudom. Annál nem lehet alacsonyabb, még ha nem sikerül feltölteniük a helyeket, akkor se.
2023. júl. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Most néztem kicsit utána, idén pont eltörölték a 280-as kötelező minimum ponthatárt. Bár az adott szak az adott egyetemen korábban is 280 körül mozgott. Szóval, olyan sok esélyt nem látok. Persze, most kicsit változtak a pontszámítások is, szóval azért nem lehet biztosra tudni.
2023. júl. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

"Most néztem kicsit utána, idén pont eltörölték a 280-as kötelező minimum ponthatárt. Bár az adott szak az adott egyetemen korábban is 280 körül mozgott."

Azért mozgott 280 körül a ponthatár mert azalatt senkit nem vehettek fel. Mivel ezt a határt idén eltörölték, ezért simán lehet számítani ponthatár csökkenésre (ahogy egyébként a SZTE-GYTK esetén is történ tavaly, amikor is a korábbi 380-ról levitték a minimum ponthatárt 360-ra és a korábbi 380 körüli felvételi ponthatárok helyett mindjárt 360 lett a felvételi ponthatár is).

Azt viszont nem lehet megjósolni, hogy ez a csökkenés mekkora lesz (már csak azért sem, mert idén erre a szakra is többen jelentkeztek, ami ugye a másik irányba tolja a ponthatárt), úgyhogy kérdező mindenképp ki kell várnod a szerda 20 órát.

2023. júl. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
#4 mikor még 240 volt a határ, akkor is 280 körül mozgott.
2023. júl. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
240-el elgondolkodnék, hogy az informatika (vagy ezen a ponton az egyetem) nekem való lenne-e (ezt semmi képen sem sértésnek szánom, de 2-3-as átlagú osztálytársaim is 320 ponttal jelentkeznek egyetemre.
2023. júl. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sikerült?
2023. júl. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!