Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet egy mérnök informatikusb...

Lehet egy mérnök informatikusból/programtervező informatikusból tudós?

Figyelt kérdés

Ezek közül valamelyikre fogok jelentkezni, de az az álmom, hogy valamit alkossak, valami újat. Tudós szeretnék lenni.

Lehetséges ez a 2 szak közül valamelyik elvégzésének befejeztével?


2016. febr. 4. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Ha valamilyen kisérletben, fejlesztésben akarsz részt venni, ahhoz nagyon is jó a programozás/informatika. Ehhez persze a legjobb indulásnak már az egyetemi évek alatt keresni a lehetőséget, hogy valamilyen, az egyetemen folyó kutatásba beszállhass.
2016. febr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha emellett képzem magam folyamatosan fizikából és matematikából, akkor lehetséges, hogy nem csak informatika téren kutatok?

Mondjuk, hogy összeismerkedek 1-2 fizikussal/matematikussal.


Járható ez az út?

2016. febr. 4. 13:41
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért nem gondolom lehetetlenségnek, mivel mostanában elég sok matematika/fizikai kísérlet a gépen van modellezve, ehhez pedig szerintem nem hátrány egy informatikus tudása, aki auditív módon tanul fizikát és matematikát (bár ezt az egyetemen is keményen tanítják, úgy hallottam).
2016. febr. 4. 13:42
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem.
2016. febr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Elméleti szinten nyilván egy matematikus/fizikus többet fog tudni, mert ő végig azt tanulta. De a tudomány már rég nem arról szól, hogy ül 1 ember egy szobában és töri a fejét. A Big DATA szemlélet betört a tudományba is, oda pedig baromira kell az infós tudás. A modern kutatásokra az jellemző, hogy kutató team-ek vannak heterogén előélettel. Pl: bioinformatikánál lehetnek biológusok, orvosok, mérnökök, IT-sek stb. Mindenki hozzáadja a tudását. Tehát egy ilyen team-ben nyilván lehet helyed. És persze ahogy foglalkozol a témával, egyre jobban megtanulod magát a szakterületet is.
2016. febr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondoltam, mondok néhány gondolatot, de látva az előzőről alkotott véleményt, fölöslegesnek tartom. Az ember a fogalmazását és a hallgatóágát egyeztesse össze, különben érdektelen a véleménye (abban a körben).

Kérdező! Tudós mindenkiből lehet bármely területen, ha a választott témából elég sokat tud ahhoz, hogy képes legyen szemléletet alakítani. Minden elődünk ezt tette. Csak persze a kor követelményeihez igazodni kell, az is a tudás része. Az előrejutáshoz persze nem árt az elődök példáját értelmesen követni, ebbe beletartozik a tanárok megválasztása is, akiket példaképnek tekinthetsz.

2016. febr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Lehet egy mérnök informatikusból/programtervező informatikusból tudós?"

Ha egyetem után már munkába állt cégnél és megszakadt a kapcsolat az egyetemmel, akkor nem. Egyszerűen annak nincs realitása, hogy munka mellett annyit össze tudj szedni, hogy labdába rúghass akadémiai emberek mellett. Egytem alatt meg kell próbálni doktori képzésre bejutni. Én ezt látom egyetlen járható útnak.

2016. febr. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!