Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 3 hónap alatt fel lehet...

3 hónap alatt fel lehet készülni emelt kémia érettségire?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem emelt kémiából nem lett valami jó, 40 százalék.

Az elmélet nagyrésze megy, de a számolásos feladatok nem.

3 hónap alatt fel tudok készülni az októberi emelt kémia érettségire, ha minden nap tanulok?



2023. júl. 28. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha kitartó vagy, és mindennap(Tényleg!) tanulsz, akkor fel tudsz készülni rá. Sok sikert.
2023. júl. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én pontosan ennyi idő alatt próbáltam felkészül a májusi vizsgára.

Pár évvel ezelőtt voltam már egyszer érettségizni emelt kémiából, ami nekem is pocsék lett, szóval azért nem teljesen nulláról indultam, de nem sok mindenre emlékeztem, így inkább az alapoktól kezdve ugrottam neki februárban.

Az általános kémiával nagyon hamar végeztem, körülbelül 1.5 hét alatt megtanultam az elméletet és megcsináltam a témakörhöz tartozó összes feladatot. Utána álltam neki a számolásoknak és azzal szinte elment az összes maradék időm. Két hónap tuti kellett mire végigértem az egész számolási példatáron és megcsináltam a korábbi érettségik összes számolási feladatát (4 vastag spirál füzet lett tele csak a számolásokkal :D). Ezt a két részt tényleg baromi jól kigyakoroltam és a vizsgán ezekből tényleg csak pár pontot vesztettem (azokat is figyelmetlenség miatt). Viszont az egész szervetlen és szerves kémia elméletre a maradék két hét nagyon kevés volt, azokhoz minimum szükségem lett volna még 1 hónapra. Próbáltam a leggyakrabban kérdezett témaköröket megtanulni, de még így is szinte az összes elvesztett pontot ehhez a két témakörhöz kapcsolódó feladatokban vesztettem.

Szóval én azt mondom, hogyha az elmélet megy és tényleg csak a számolásokra kell rágyúrnod, akkor a 3 hónap elég kell legyen. Persze ez csak akkor igaz ha minimum napi 8 órát intenzíven nyomatni tudod és nem kell mellette suliba/dolgozni járnod.

Kitartást a felkészüléshez és előre is sok sikert a vizsgához!

2023. júl. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Simán fel lehet, én is kb annyi idő alatt készültem fel pár éve. Igaz én vegyipari szakközépbe jártam, nekünk volt laborgyakorlat, fizkém, kémia emelt óraszámban, rengeteg számolás, sokkal több mint egy átlagos gimiben.
2023. aug. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!