Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem mellett nappali...

Egyetem mellett nappali tagozaton, mennyire lehet dolgozni?

Figyelt kérdés

Felvettek egyetemre, viszont nem tudom hogy belevágjak vagy sem, mert sok időt elvenne és kevesebbet tudnék dolgozni is.


Persze sokan dolgoznak egyetem mellett is, de arra lennék kíváncsi, hogy mennyire lehetséges legalább 6 órában úgy, hogy közben még tanulni is tudjak.


Van levelező és távoktatás is, viszont ott attól tartok nem tudnám úgy megtanulni ahogyan kéne, főleg hogy elég gyakorlatias szakra jelentkeztem.



2023. aug. 2. 00:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Szakfüggő. Orvosi mellett lehetetlen, bölcsész szakok mellett lehetséges.
2023. aug. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kommunikáció és médiatudományra jelentkeztem, nem egy orvosi de biztos vannak azért elvárások itt is.
2023. aug. 2. 00:13
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt, hogy nappali tagozat mellett 6 órát tudj dolgozni. Szemináriumokon, gyakorlatokon kötelező a részvétel, ha pár óránál többet hiányzol egy félévben akkor nem kapod meg az aláírást és nem mehetsz vizsgázni abból a tárgyból. Az előadásokat a legtöbb helyen el lehet sunnyogni, nekem is volt egy félév amikor nem jártam be, de azt vizsgaidőszakban baromira megbántam, mert rohadt nehéz úgy tankönyvből megtanulni az anyagot, hogy előtte sose hallottál hozzá magyarázatot.

Egy délutáni 4 órás munka még talán beleférne, de első egy-két évben én azt se javaslom, mert a tanulás rovására fog menni. Ha mindenképp muszáj dolgoznod mert a szüleid nem tudnak támogatni, akkor szerintem inkább menj levelezőre.

2023. aug. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

"Van levelező és távoktatás is, viszont ott attól tartok nem tudnám úgy megtanulni ahogyan kéne, főleg hogy elég gyakorlatias szakra jelentkeztem."


Szóval attól félsz, hogy egy levelező képzésen nem tudod olyan módon elsajátítani a tananyagot, mint a nappali képzésen, viszont attól nem félsz, hogy a nappali képzést nem tudod megfelelő minőségben elvégezni munka mellett... hát az agyrágóbogár a te fejedben is éhes marad ha oda téved.


Teljes állású munka mellett nappali képzést végezni az egyenlő a garantált kieséssel. Hitvány munkát végezni pedig teljesen felesleges egyetem mellett. A végzéshez közeledve (kb. utolsó 1 év) érdemes RELEVÁNS gyakornoki / diákmunkát keresni, hogy a diplomázást követően tapasztalatod is legyen a területen, így jóval jobb eséllyel alkalmaznak és magasabb bért tudsz kialkudni.

2023. aug. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván ez nagyon egyetemfüggő de pl SZTE-n barátnőm (szintén kommédes) simán dolgozott mellette mekiben, kb 3-4 nap voltak csak órai
2023. aug. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%
Kezdjük ott, hogy nappalisként nem is lehet munka törvénykönyv szerinti munkaviszonyod. Ettől kezdve a témát kár tovább erőltetni.
2023. aug. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
Én megpróbálom így. Nappali mellett heti 20 óra diákmunka. Olyat fogok keresni, ahol hétvégén is lehet dolgozni. Az első héten menj be mindenre, utána meglátod, melyik órákra nem érdemes bejárni, úgyhogy azt ha kell, ki is hagyhatod. Esténként és hétvégén biztos tudsz dolgozni. Minden reggel és minden suli után nézd át a tananyagot, akkor kevesebbet kell majd tanulnod vizsgaidőszakban, így akkor tudsz többet dolgozni, meg persze ott a nyár.
2023. aug. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Az a néhány nyomorult tetű, aki lepontozta a hatos válaszom, elmondaná, hogy MT szerinti rész-, vagy teljesmunkaidejű állást ki a f.sz meg milyen jogcímen vállal el egy nappali tagozatos hallgatói jogviszonnyal rendelkező személlyel? Max ilyen humbuk diákmunka, de ott se hiszem, hogy értelmes helyen normális bérért elnèzik, hogy "főnök ma csak 2 órát dolgozok, holnap nem jövök, utána 3at".
2023. aug. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Diákmunkát lehet végezni nappali mellett, nem írta a kérdező, hogy mérnök gyakornoki munkát akar :D Simán mehet mekibe is és ott dolgozhat 30 órát egy héten, nem írta, hogy nincs segítsége és 300 ezret akar keresni...
2023. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Én heti 2 napra vettem fel az oraimat és mellette dolgoztam.

Amikor már csak előadások voltak, mert a gyakorlati órákkal végeztem, akkor azokat meg meló mellett ellógtam és csak a vizsgákra készültem otthonról.

2023. aug. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!