Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A légiforgalmi irányító...

A légiforgalmi irányító mennyire családbarát szakma?

Figyelt kérdés
Milyen beosztásban dolgoznak?
2023. aug. 3. 15:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen az adott reptér teljes üzemidejére, sőt az ország légterén átrepülő gépek miatt azon túl is be vannak állítva a légiforgalmi irányítók munkára. Más szóval ez 24 órás szolgálatot jelent, s ha valaki ezt a pályát választja, akkor fel kell vállalnia az olyan beosztású munkavégzést, amely messze nem családbarát: hajnalban kezdődő, vagy éjszakába nyúló munkabeosztások is rendszeresen vannak, s természetesen hétvégén is gyakran kell dolgozni.


Nekem egy ismerősöm egy külföldi (szintén forgalmas) repülőtéren légiforgalmi irányító, s bizony ez egy rendkívül hektikus életvitelt követel meg. Bár az is igaz, hogy munkaidő közben hosszú szünetek vannak, 2 óránként kötelezően váltják egymást: míg a váltótárs pihen, két órát dolgozik a másik. Ez azért van így, mert csak így lehet biztosítani az összpontosított, feszes figyelmet. A felelősség pedig hatalmas: egy figyelmetlenség tömegkatasztrófához vezethet. Viszont jól megfizetik őket.


Egyszóval nehéz volna ennél kevésbé családbarátabb pályát elképzelni. Szerintem még az időnként éjszakai vagy hétvégi ügyeletbe beállított orvosok, nővérek, rendőrök, és tűzoltók munkája is családbarátabb ennél. Talán a tengeri hajózás meg a tengeri fúrótornyok dolgozói, valamint a külföldre vezényelt hivatásos katonák azok, akik még ennél is kevésbé családbarát munkakörben dolgoznak.

2023. aug. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit hallottam, hogy sok köztük aki véget vet az életének, szóval tényleg nagy elhivatottság kell hozzá, hogy ne égj ki
2023. aug. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!