Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Novák Katalinnal készült, a...

Cser Károlyné (Judit kérdése:

Novák Katalinnal készült, a családbarát intézkedések témában érdeklődök, hogy a családfenntartó apukáknak miért nincs diákhitel kedvezmény? Nálunk a vejemnek van hitele, most várják a második babát, lányom levelezőn tanul épp.

Figyelt kérdés
A vejemnek fel kellett vennie hitelt, mert a választott szakja nem indult államilag támogatottan!

2017. okt. 9. 16:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt én se értem. Nő vagyok, de végtelenül igazságtalannak tartom, hogy a nőknek adtak egy ilyen lehetőséget a hitelük kiváltására, a férfiaknak meg nem. Szerintem úgy lenne fair, ha átírnák a törvényt arra, hogy ha valakinek három gyereke van (függetlenül attól, hogy hány nőtől, férfitól, kivel él együtt, stb), akkor engedjék el. Esetleg, ha nem ő neveli a gyerekeket, hanem mondjuk válás után az anyának ítélik, akkor egy részét engedjék el. Ez a törvény, ebben a formában diszkriminálja a férfiakat.

Az pláne szép a történetben, hogy egy szakra nincs állami ösztöndíjas hely... Javaslok egy e-mail írását a sajtónak ezzel a problémával.

2017. okt. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!