Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a fontosabb egyetemen jól...

Mi a fontosabb egyetemen jól teljesíteni vagy dolgozni a tanulás mellett?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gondoltam idén elmennék már egyetem mellett dolgozni, tapasztalatszerzésként, de az a problémám, hogy eddig benne voltam az iskola top 30 tanulójában, és nem tudom, hogy inkább próbáljam meg tartani ezt a helyet és ne menjek dolgozni, vagy legyen kicsit rosszabb a tanulmányi átlagom, de akkor szerzek tapasztalatot. Szerintetek mi a fontosabb? Pénzügy számvitel szakon vagyok, közgazdász diplomám lesz, most kezdem a 2. évemet majd.

2023. aug. 10. 19:33
A kérdező szavazást indított:
Dolgozz
Tanulj kitűnően
37 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
21%
Amennyi ösztöndíjat adnak, s azok a feltételek... Én inkább elmentem dolgozni. Az átlag legyen meg, mindig.
2023. aug. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, hogy az ember azért teljesítsen valahogy az egyetemen, szóval nyilván ha államin van és azon is tervezel maradni, akkor a minimum átlagot elérjed, illetve ha esetleg akarsz tanulmányi ösztöndíjban is részesülni, akkor is számít az átlag, viszont így ez a kettő dolog az, ami fontos lehet. Szóval nem muszáj neked kitűnőnek lenni. Akár az is lehet a célod, hogy mindenből épphogy csak átmenj. Az, hogy mi a célod pontosan, azt csak te tudod. Mindenkinek más a fontos.
2023. aug. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
22%
Gyakorlat többet számít, nagyon ritka hogy bárhol is kérdeznék a jegyeidet. Nyilván azért tanulj, légy képben a szakod fontosabb tárgyaival de ha most pl. a marketing csak 3-as lesz akkor sincs semmi. Nem kell arra hajtani hogy mindenből meglegyen az 5ös, de nyilván nem is kell most átesni a másik végletbe és kettesekkel átbukdácsolni, főleg ha államis is vagy.
2023. aug. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ment a zöld pipa. Államin vagyok, valószínűleg a minimum átlag alá nem esnék, de jelenleg mindenből ötös voltam és így kapok is ösztöndíjat, de jó lenne már szakmai tapasztalatokat is szerezni, hisz azzal szerintem később előrébb lennék. Nem tudom nézik-e bárhol, hogy 3-as vagy 5-ös voltam az egyetemen.
2023. aug. 10. 20:17
 5/20 anonim ***** válasza:
10%
Én nem tapasztaltam hogy néznék. Pár helyen dolgoztam már mióta megvan a diplomám de csak akkor kellet bevinni miután felvettek, akkor is csak a HR-nek kellett odaadni hogy tényleg megvan a papír és nem bekamuztam. Korábbi tapasztalatokról szoktak kérdezni, alap szakmai ismereteket ellenőrzik esetleg excel tudást, illetve attól függően milyen cég a nyelvtudást szokták felmérni. Egyszer se kérdezték hányas a diplomám és a leckekönyvet se kérték bemutatásra. :D
2023. aug. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
2023. aug. 10. 21:20
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

Ha komoly karriert akarsz befutni akkor erősen tud számítani az átlag. Én programtervező informatikusként (ELTE) igen magas átlagot produkáltam a szak nehézségéhez képest (4,7 feletti) ennek köszönhetően kaptam egy lehetőséget, hogy csatlakozzak egy nemzetközi kutatási projekthez amelyet az Európai Űrügynökség finanszírozott és több egyetem kooperációjával valósult meg, elsősorban az ELTE Űrtudományi doktori iskola hallgatóiból, de szükség volt informatikusokra is úgyhogy konkrét ajánlattal kerestek fel engem és a szakon 4,5 feletti átlaggal rendelkezőket. Én ezt elvállaltam, ebből írtam a szakdogát, külföldi konferenciákra járhattam valamint igen magas impact faktorú újságban született publikációm. Ezeket természetesen büszkén tüntetem fel az önéletrajzomban. Miután végeztem az egyetemen a versenyszférába mentem, sosem volt gondom az elhelyezkedéssel és a bértárgyalások is igen kedvezően alakultak számomra, de ami feltűnt hogy 6 év távlatában is az interjúztatókat az érdekli hogy mit csináltam ezen a projekten, általában mindenki erről kérdez a többi multis tapasztalatomat olyan teljesen átlagosnak tekintik, nem is nagyon érdekli őket.


Szóval ha tudományos / kutatói pályán gondolkozol vagy valami komolyabb tehetséget igénylő projekten, ott nézik az átlagot. Ezen kívül nálunk hirdettek még egy kiberbiztonsággal foglalkozó igen magas ösztöndíjat fizető projektet is (ott nem vettem részt személyesen), oda a jelentkezőktől elvárás volt a 4.0 feletti átlag.

2023. aug. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

A kutatás rész nem annyira érdekel, illetve vidéken vagyok és nem is szeretnék a fővárosba, illetve külföldön munkát végezni. Így nem hiszem, hogy egy kisvárosban pont egy nemzetközi ajánlattal fognak megkeresni.

De nagyon köszönöm a válaszod, köszönöm, hogy érveltél a másik oldal mellett is.

2023. aug. 10. 22:00
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz olyan munkahelyet, gyakornoki helyet találni, ami tanulmányokba vág és tudsz releváns szakmai gyakorlatot szerezni vele, akkor érdemes dolgozni, mert esetleg a diploma után jól jöhet a későbbi elhelyezkedesnél, hogy rendelkezel releváns gyakorlattal, ha esetleg nem maradnál valamiért a korábbi helyeden.

Persze sok függ attól is, hogy hogy tudod össze egyeztetni a munkát a tanulással, például mennyire rugalmas a munkavégzés, neked milyen a teherbírásod, hány órát szeretnél dolgozni, a munkahely figyelembe veszi e, hogy még tanulsz.

Ha találsz olyat ami szakmai tapasztalatszerzés szempontból megfelelő, akkor maximum átkéred magad levelező tagozatra, ha nem bírod nappali tagozat mellett.

2023. aug. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%
#7. Pontosan, és csomó ilyen van...amiről jellemzően a legtehetségesebbek szűk rétegén túl szinte senki nem is tud a hallgatók közül. És mivel azt hiszik, hogy nincsenek is ilyen lehetőségek, meg is győzik magukat, hogy a gyakorlatszerzés volt a fontos, nem az átlag. Csak épp a top5%-ot fogják megkeresni a versenyszférából is olyan, csak nekik fenntartott ajánlatokkal, amik helyett baromi rossz ötlet lett volna gagyi gyakornoki helyeken elcseszni az időt és veszni hagyni a kiváló tanulmányi eredményeket.
2023. aug. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!