Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnak sokan ennyi kevés...

Hogy tudnak sokan ennyi kevés tanulással teljesíteni jogi és orvosi egyetemen?

Figyelt kérdés
Már néztem tiktok videókban is és máshol is hallottam sokaktól, akik jogra vagy orvosira járnak, hogy a legnehezebb tárgyaikra, szigorlatokra stb. pl. két hetet tanulnak. Én egy könnyebb tárgyra szoktam ennyit. Nehezebbekre meg egy hónapot is bőven szánok, van olyan, hogy már október végén kezdek készülni egy tárgyra. Hogy lehet 500 oldalnyi anyagot 10 nap alatt megjegyezni pl?

2023. jún. 30. 06:35
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a két hét nem kevés. De az is kérdés, mit ért az alatt, hogy "két hetet tanul": ha az alapkocepciókat érti, akkor van mire két hét alatt építeni. Teljesen új anyagnál, ha összetett dologról van szó, aligha.


Egyébként a TikTok-videókat úgy csinálják meg, hogy megnézd és beszéljenek róla. Hogy mennyi a valóság benne, az más kérdés.

2023. jún. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem a nulláról kezdik a készülést nyilván ők sem, év közben is tanulnak. Vizsgaidőszakban pedig akár napi 12-14 órát.
2023. jún. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
87%

két hét tanulás az rengeteg, ha valaki tényleg tanul két hetet

egyébként a kemény tárgyakból rend szerint aláírást kell tudni szerezni, és például heti szinten is vannak számonkérések, zárhelyiket íratnak


és hát komolyan is veszik általában a kemény tárgyakat, aki nem tanulja meg a tudományos igényességű fogalmazást úgy kivágják a vizsgáról, hogy csak na


egyébként nem lehet egy hónapot tanulni egy vizsgára, mert az egész vizsgaidőszak egy hónap


"Hogy lehet 500 oldalnyi anyagot 10 nap alatt megjegyezni pl?"


tételesen, 500 oldal az kb 40 tétel

2023. jún. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

"egyébként nem lehet egy hónapot tanulni egy vizsgára"


Már miért ne lehetne? Én is télen pl. novemberben már tanulok, utána jelentkezek az első vizsgára. Párhuzamosan 2 tárgyat is tudok tanulni, valamit meg jegymegajánlóval évközben letudni, ezeknél pl. ha novemberbe van jegymegajánló, akkor októberben már tanulok, ha nehezebb, vizsgaidőszakban meg a könnyűeket hagyom a végére, ezeket is egyszerre kettőt simán tanulok, és úgy jelentkezek. Viszont van, hogy nehéz tárgyakra ténylegesen kell egy hónap, és sose értettem hogy van valakinek olyan esze, hogy 2 hét alatt megjegyez 500 oldalt. Nekem napi 20 oldal kb nagyon maximum, amit egyszerre befogadok, pláne ha szinte szó szerint kérik, nekem ott senki se mondja, hogy sokak szivacs módjára felszívnak egy komplett könyvet két hét tanulással. Meg sokan vizsgaidőszakban kezdenek kapkodni ezt se értettem sose.

2023. jún. 30. 08:07
 5/33 anonim ***** válasza:
94%
Figyelnek és jegyzetelnek az órákon, folyamatosan tanulnak (ahogy kellene neked is), a vizsgaidőszakban már csak ismételnek.
2023. jún. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
96%

Sok minden függ a képességtől is. Van aki egy hét alatt ezer oldalt megtanul és van akinek ez az ezer oldal egy életre is sok. Ezen kívül meg kell említenem a tanulás hatékonyságát is. Nagyon nem mindegy, hogy miként is tanulsz.


A Tik-Tok, facebook, youtube videók valóságtartalma megkérdőjelezhető. Csak a buták hisznek el mindent amit a neten látnak.

2023. jún. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Én MSc záróvizsgára készültem fel 1 hónap alatt mérnöki szakon.


Lehet hogy nehezebb egy orvosi, de a tanulási elvek elég hasonlóak. Ha odafigyelsz és a koncepciók logikáját megérted akkor gyorsan meg lehet tanulni dolgokat.

Arról nem beszélve hogy sokan, köztük én is, ha odafigyelek az órán akkor az anyag 50% a a fejemben lesz és a maradékot kell csak megtanulnom.


De ez én vagyok, fontos arra gondolni hogy mások a tanulási képességei az embernek, illetve másban jó az illető. Pl én kémiás tárgyakat gyűlöltem és nehezen is tanultam, de bioszt nagyon gyorsan megtanultam, még akkor is ha mondjuk intracelluláris szignalizációról volt szó.

2023. jún. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdeklődéstől függ leginkább. Nekem például polgári jog záróvizsga - ami elvileg a lEgNeHeZeBb -, volt a legkellemesebb élmény és 3 hét tanulással teljesítettem ötösre (közel ezer oldal tanulás). Logikus volt, szerettem, még a latin szavak is megmaradtak első, vagy esetleg második olvasás után, továbbá volt irodában szerzett tapasztalatom, így többnyire tudtam mihez kötni a megtanultakat.

Ellenben büntetőjog zv-n kivágta elsőre és csak UV-n tudtam hármasra teljesíteni, annyira utáltam és nehezen tudtam tanulni. Pedig nem tanultam időben kevesebbet a BJ-re, sőt…

2023. jún. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

"Arról nem beszélve hogy sokan, köztük én is, ha odafigyelek az órán akkor az anyag 50% a a fejemben lesz és a maradékot kell csak megtanulnom."


Hát nem tudom, én óra után mindig úgy érzem, hú milyen könnyű anyag, meg értem stb, másnap meg kb azt se tudom mit mondtak el 🤣

2023. jún. 30. 12:04
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
#10: nyilván ezért kell neked 1 hónapot tanulnod egy vizsgára...
2023. jún. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!